Windows 10 VPN sonrası internete girmiyor

ozconus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows 10 kullanıyorum ve bildirimler bölümündeki ayarları denerken VPN bağlantısını açmayı denemiştim. Yapamayınca kapattım ancak sonrasında bilgisayarımın internete bağlanmadığını fark ettim.

Kısaca durum:

Bilgisayarımın Wi-Fi bağlantısı bölümünde "internet erişimi" yazıyor ancak herhangi bir tarayıcı, Spotify veya Netflix üzerinden internete bağlanamıyorum.
Windows'un kendi web sitesinde sanırım sorunla ilgili bir konu buldum ancak açıkçası anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Ayarlar > Ağ ve İnternet kısmından önce Ağ sorun gidericisini çalıştırın ve onarın. Sonrasında en alttaki Ağ sıfırlama seçeneğini kullanmayı deneyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sonuç alamazsanız belirtin.

Windows10Ağ.jpg

Windows Ayarlar > Ağ ve İnternet kısmından önce Ağ sorun gidericisini çalıştırın ve onarın. Sonrasında en alttaki Ağ sıfırlama seçeneğini kullanmayı deneyin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sonuç alamazsanız belirtin.

Eki Görüntüle 442099

Evet bunu yaptım. Sorun giderici "Yapılandırılan proxy sunucusu yanıt vermiyor" gibi bir problem gösterdi ve çözemedi. Sıfırlama işlemini yapıp yeniden başlattım ancak yine de sonuç olumsuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Ayarlar > Ağ ve İnternet > VPN kısmında bir VPN görünüyorsa kaldırmayı deneyin.
Windows Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin > kullandığınız bağlantıya sağ tık > Özellikler > İnternet Protokol 4 üzerine tık ve Özelliker > IP ve DNS seçeneği otomatik al olarak ayarlayın. Diğer yapılandırma sekmesinde ise otomatik özel IP seçeneği seçili olsun.

Windows Ayarlar > Ağ ve İnternet > VPN kısmında bir VPN görünüyorsa kaldırmayı deneyin.
Windows Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin > kullandığınız bağlantıya sağ tık > Özellikler > İnternet Protokol 4 üzerine tık ve Özelliker > IP ve DNS seçeneği otomatik al olarak ayarlayın. Diğer yapılandırma sekmesinde ise otomatik özel IP seçeneği seçili olsun.

Teşekkürler ancak bunların hepsini teker teker denedim ama işe yaramadı. Windows'un otomatik proxy ayarlarından çıkmış olabilir diye düşünüyorum. Eğer böyle bir durum varsa tekrar otomatik proxy ayarlarına nasıl döneceğimi biliyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı