Windows 10 Whea Uncorrectable Mavi Ekran Hatası

Porsuk

Kilopat
Yer
İstanbul
@Murat5038
Muhtemelen gözümden kaçan, birkaç sürücü güncellemesi diye düşünüyorum. Bunun dışında bazı mavi ekran hatalarını da sık sık almaya başladım bu aralar, o yüzden sizi rahatsız ediyorum. Vaktinizi ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sorunum için minidump dosyasını yüklüyorum.. Minidump

• Anakart : MSI Z97 Gaming 5
  • İşlemci : Intel 4790K
  • Ekran Kartı : MSI GTX970 100Me
  • RAM : Corsair Vengeance Pro Dual 1600 MHz
  • SSD : Kingston Hyperx Savage
  • Güç Kaynağı : Cooler Master V750 Gold 80Plus 750W
  • Windows 10 Home Single Orjinal Kullanıyorum.
@Mikail Fidan ağabey seni de azıcık rahatsız edeyim. Nedir sizce bunun derdi ?🤔
@Mikail Fidan
2_Minidump_Dosyası

Bugün itibari ile hatayı yaklaşık 10 dakika içinde 2 kez üst üste aldım. Sorunun kaynağını bilmeden işlemde yapmak istemiyorum.. Yardımcı olabilir misiniz bana ? @Mikail Fidan @Murat5038

Son düzenleme:
Yakın zamanda yine aynı hataları alıyordum. Tüm windows ve sürücü güncellemelerini tek tek elle kontrol ederek yaptım. Şuan belki ayda 1-2 kez bu veya başka mavi ekran hataları alıyorum. Özellikle elle kontrol sağlayabilirsiniz. W10 güncelleme aracı ile güncellendikten sonra sadece uzun saatler oyun oynarsam yada 3-4 farklı 3d programı ve after effects kullandıktan sonra bazen mavi ekran aldığım oluyor fakat genel olarak sorunu çözülmüş kabul ediyorum ben.
Bir de sistemim aslında oldukça eskidi 6 yaşını doldurdu ve arada sadece anakart ve güç kaynağı değişimi yapıp ssd ve hdd takviyesi yapmıştım.

Yakın zamanda yine aynı hataları alıyordum. Tüm windows ve sürücü güncellemelerini tek tek elle kontrol ederek yaptım. Şuan belki ayda 1-2 kez bu veya başka mavi ekran hataları alıyorum. Özellikle elle kontrol sağlayabilirsiniz. W10 güncelleme aracı ile güncellendikten sonra sadece uzun saatler oyun oynarsam yada 3-4 farklı 3d programı ve after effects kullandıktan sonra bazen mavi ekran aldığım oluyor fakat genel olarak sorunu çözülmüş kabul ediyorum ben.
Bir de sistemim aslında oldukça eskidi 6 yaşını doldurdu ve arada sadece anakart ve güç kaynağı değişimi yapıp ssd ve hdd takviyesi yapmıştım.
Windows Update ile baktığımda her şey güncel şuan, acaba Windows 11'e geçmeli miyim diye düşünüyorum.
Tek korkum donanımsal bir sıkıntı olması çipsette.

İşlemci modelim dolayısıyla ben şuan geçiş yapmadım. İ7 4790K.
Siz de dilerseniz minidump dosyalarınızla birlikte bir konu açın, donanımsal bir sorun var ise de bu konuyla ilgilenen arkadaşlarımız bunu görebiliyorlar. 2020 Nisan Mayıs ayında ana kart ve güç kaynağını değiştirmeme buradan @MayCrasH arkadaşımız yardımcı olmuştu. Ana kartta işlemciyi besleyen fazlardan birine az elektrik gittiğini söylemişti. Önce ana kartı ardından da güç kaynağını yenileyip bilgisayarı kurtarmıştım. Olası durumlar için konu açmanızı öneririm. Tabii umarım donanımsal bir sıkıntı yoktur.

İşlemci modelim dolayısıyla ben şuan geçiş yapmadım. İ7 4790K.
Siz de dilerseniz minidump dosyalarınızla birlikte bir konu açın, donanımsal bir sorun var ise de bu konuyla ilgilenen arkadaşlarımız bunu görebiliyorlar. 2020 Nisan Mayıs ayında ana kart ve güç kaynağını değiştirmeme buradan @MayCrasH arkadaşımız yardımcı olmuştu. Ana kartta işlemciyi besleyen fazlardan birine az elektrik gittiğini söylemişti. Önce ana kartı ardından da güç kaynağını yenileyip bilgisayarı kurtarmıştım. Olası durumlar için konu açmanızı öneririm. Tabii umarım donanımsal bir sıkıntı yoktur.
Minidump dosyası oluşmuyor, son 3-4 gündür bu hatayı sadece PC'yi ilk açtığım andan 5 dakika sonra falan alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı