Çözüldü Windows 10 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ciholius

Femtopat
Windows 10 mavi ekran hatası alıyorum.

Durdurma kodu: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.

Lütfen yardımcı olur musunuz?

Minidump dosyalarım burada: Minidump.rar.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    87,6 KB · Görüntüleme: 46
Çözüm
Intel grafik sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncelleyin. UV gibi bir işlem yaptıysanız kaldırın. Ayrıca son zamanlarda cihazın içini açtınız mı?

Buradan BIOS'u güncelleyin. Ayrıca Vanguard'ı kaldırın.

DDU işlemini harici ekran kartına da yapın. Bitdefender'ı güncelleyin, zaten güncelse kaldırılabilir.
Intel grafik sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncelleyin. UV gibi bir işlem yaptıysanız kaldırın. Ayrıca son zamanlarda cihazın içini açtınız mı?

DDU işlemini harici ekran kartına da yapın. Bitdefender'ı güncelleyin, zaten güncelse kaldırılabilir.

Çözüm
Windows 10 mavi ekran hatası alıyorum.

Durdurma kodu: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.

Lütfen yardımcı olur musunuz?

Minidump dosyalarım burada: Minidump.rar.

Riot Vanguard kaldırın.

Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin.

Riot Vanguard kaldırın.

Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin.

Vanguard oyunun açılması için gerekli eğer onu siliceksem oyunu da oynayamam. Söylediğiniz gibi ekran kartı sürücülerini güvenli mod da kaldırıp tekrar yükledim sorunum ortadan kalktı bu konuda teşekkür ederim. Ancak BIOS güncelleme konusunda korkularım var PC mi aldığım zamandan beri yeniden başlatma ile ilgili sorunum var. Yeniden başladığın da siyah ekranda kalabiliyor ve PC açılmıyor kapatıp tekrar açmam gerekiyor. BIOS güncellemesi sırasında böyle bir sorun olduğunda kapatıp açmam güncellemeyi etkiler mi?

BIOS güncellemesi sırasında o tarz bir sorun olması iyi olmaz tabii. O halde güncellemeyebilirsiniz, 1 sürüm eskiymiş sizinki zaten.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı