Windows 10 x64 4GB RAM Kullanılabilir Miktar 3,68

zzaf

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknolojileri
Merhaba arkadaşlar, ben Windows 10 Pro x64 işletim sistemini kullanıyorum. Format atmadan önce kullanılabilinir RAM miktarım 3.9 idi. Bilgisayarımın format zamanı gelmişti. Ekran kartım yandı bende ekranımı Onboarda taktım. BIOS'un pilini çıkarttım 15 dakika bekledim BIOS pilini taktım BIOS saatini ve tarihini girdim. Daha sonra bütün disklerimi silip Windows 10 Pro x64 formatı attım. Tüm güncellemerim yüklü tüm driver güncellemelerim tam ancak kullanılabilinir RAM miktarım daha önce 3.9 iken şu an 3.68 daha önce de böyle bir sorun olmuştu BIOS'u güncellediğimde düzelmişti. Ben BIOS sürümüme baktım P06 yani en güncel BIOS sürümü zaten yüklü bende. Sorun nedir? Nasıl düzeltebilirim?

• İŞLEMCİ:Intel(R) Core(TM) i3 CPU 560 @ 3.33GHz 3325 MHz
  • SİSTEM:Microsoft Windows 10 Pro x64
  • ANAKART ADI: Foxconn H55MXV
  • RAM:4GB-DDR3
zafer.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

@Murat5038 Kardeşim rica etsem ilgilene bilirmisiniz.

Bir GPU satın alırsam düzelir o zaman. Benim de kafamdaki soru gitmiş oldu teşekkür ederim. Şu form da yönetimden gözümde bir numara kişi sensin kardeşim arkadaş çevremde de öylesin. Hayırlı akşamlar.

Aynen öyle, IGP olduğundan kendi belleği olmadığından sistem belleğinden yer. Harici ekrna kartlarında gördüğün gibi "x"GB gibi değerleri var o yüzden IGP de sistem belleğinden alır ve bunu bazı bioslardan kontrol edilebilmekte.
Sağolasın öyle gördüğün için benim gözümden de öylesiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı