Windows 10 Xbox uygulaması nasıl kaldırılır?

ufuk_ufuk

Hectopat
Masüstü PC Windows 10 işletim sistemim var, uygulamalarda Xbox uygulamasını kaladırmak istiyorum ama olmuyor, kaldır seçeneği sönük vaziyette tıklanmıyor?

Dosya Ekleri

• capture-20231008-203608-crop.png
    capture-20231008-203608-crop.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 26
Her sistem uygulamasını ayarlardan kaldıramazsınız. Powershell üzerinden zorla kaldırmak mümkün ama oyun oynayan biriyseniz Xbox Game Bar'ı zorla kaldırınca her oyuna girişinizde Xbox Game Bar'ın eksik olduğuna dair taciz edercesine uyarı verir. Yani neden kaldırmak istediğinizi bilmiyorum ama halen kaldırmak istiyorsanız arama kısmına Powershell yazıp yönetici olarak çalıştırın ve aşağıda yazacağım kodu kopyalayıp yapıştırın.
Get-AppxPackage Microsoft.XboxGamingOverlay | Remove-AppxPackage

Her sistem uygulamasını ayarlardan kaldıramazsınız. PowerShell üzerinden zorla kaldırmak mümkün ama oyun oynayan biriyseniz Xbox Game Bar'ı zorla kaldırınca her oyuna girişinizde Xbox Game Bar'ın eksik olduğuna dair taciz edercesine uyarı verir. Yani neden kaldırmak istediğinizi bilmiyorum ama halen kaldırmak istiyorsanız arama kısmına PowerShell yazıp yönetici olarak çalıştırın ve aşağıda yazacağım kodu kopyalayıp yapıştırın.
Get-AppxPackage Microsoft.XboxGamingOverlay | Remove-AppxPackage

Kaldırmak istememim sebebini anlatayım,PUBG oyununda lobi yükleme sorunu yaşıyordum 7-8 sefer lobiyi baştan yükle yapınca düzeliyordu ve oyuna girerken-çıkarken donma yaşıyordum nette biraz araştırınca birçok sebebi olduğunu gördüm ve denemek için Xbox uzantılarını kaldırıp uygulama izinlerini kapatınca bir sorun çıkmadı bu günlük bende Xbox uygulumasını kaldırmak istedim ama sebebi bumuru tam emin değilim.

Dosya Ekleri

• capture-20231009-002402-crop.png
    capture-20231009-002402-crop.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı