Windows 10 yanına macOS Mojave ya da Catalina

Orhanaslan86

Centipat
Bilgisayarımda Windows 10 64 Bit kurulu, ben bu işletim sistemimi formatlamadan D sürücüsünü birim küçültüp yeni birim oluşturduktan sonra oluşturduğum yeni birime macOS Mojave veya veya Catalina kurmak istiyorum. Hard diskimde herhangi bir sıkıntı olur mu bu durumda? Bunun için gerekli dosyaları nereden indirebilirim? Sanal bilgisayarı kurduğum Mojave imajı ile normal macOS'da kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda Windows 10 64 Bit kurulu, ben bu işletim sistemimi formatlamadan D sürücüsünü birim küçültüp yeni birim oluşturduktan sonra oluşturduğum yeni birime macOS Mojave veya veya Catalina kurmak istiyorum. Hard diskimde herhangi bir sıkıntı olur mu bu durumda? Bunun için gerekli dosyaları nereden indirebilirim? Sanal bilgisayarı kurduğum Mojave imajı ile normal macOS'da kurabilir miyim?
Ben de senin gibi yapmaya çalışmıştım. Bir sürü sorunla karşılaştım macOS yükleme ekranına ulaştım fakat disk sıfırlamam gerekiyordu Windows silineceği için yapmadım. Ama çözüm yolunu buldum "Paragon Hard Disk Manager" programını yükleyip oradan diski küçültüp Apple formatına uygun olanına dönüştürürsen olur.

WiFi çalışmama sorunu yaşadınız mı? Bir de VMware de kullandığım imajı kullanabilir miyim?
Ben de senin gibi yapmaya çalışmıştım. Bir sürü sorunla karşılaştım macOS yükleme ekranına ulaştım fakat disk sıfırlamam gerekiyordu Windows silineceği için yapmadım. Ama çözüm yolunu buldum "Paragon Hard Disk Manager" programını yükleyip oradan diski küçültüp Apple formatına uygun olanına dönüştürürsen olur.
Bir de nasıl yapıldığını tam gösteren bir rehber var mı? :(

WiFi çalışmama sorunu yaşadınız mı? Bir de VMware de kullandığım imajı kullanabilir miyim?

Bir de nasıl yapıldığını tam gösteren bir rehber var mı :(
VMware'de kullanılan imajı kullanamazsınız. Tam kurulum sağlayamadığım için Wi-Fi çalıştıramadım. Ama Wi-Fi kartınızın destekleyip desteklemediğine buradan bakabilirsiniz.

Bir de nasıl yapıldığını tam gösteren bir rehber var mı? :(

Sistem özelliklerinizi belirtin ki ona göre sürüm tavsiyesinde bulunalım. Mojave kurulum rehber videosu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-4200U CPU @ 1.60 GHZ 2.30 GHz
RAM: 8GB DDR3
Ekran Kartı: Intel HD Grafik & Nvidia Geforce GT740M
WiFi: Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter
Bu bilgiler yeterli mi?

Arkadaşlar selamlar, Windows'un yanına başka bir siteden indirdiğim imajı kurarak formatı tamamladım. Fakat;
1- USB'siz Clover boot ayarlarını yapmak için bir şeyler yaptım ama sanırım bozdum boot kısmını. Çünkü şu an eski format attığım USB ile bile sistem açılmıyor.
2- Ses sürücüsü çalışmadı.
3- Kablosuz ağ çalışmadı.
4- Sistem dili İngilizce olarak geldi.
Bunların çözümü yoksa Mojave'ye veda etmek zorunda kalacağım :(
@tristessehivernale

Tam olarak neye göre, neyi yaparak, hangi yolu izleyerek USB'siz boot denediniz? Bizim rehberimiz zaten kısa ve öz, eğer bizimkini denediyseniz neresinde yanlış yaptınız?

Ses sürücüsü için AppleALC yöntemleri mevcut.

Wi-Fi için dediğim gibi ne desteklendiği ne de desteklenmediği, kısacası hiçbir bilgi yazmıyor. Wi-Fi adaptör satın alabilirsiniz.

Sistem dilini, sistem tercihlerinden değiştirebiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı