Windows 10 yazıcı paylaşımı

Ubernoob78

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar biz yeni bir iş yeri açıyoruz ve 2 tane bilgisayar aldık. Windows 10 kurdum bilgisayarlara ve bir tane de yazıcı var. 2 bilgisayarı yazıcıya bağlayabilmek için ağ paylaşımı işlemini bir türlü gerçekleştiremedim. W7 için birçok rehber var ama W10'da çalışmadı bir türlü ne yapmam gerek lütfen yardımcı olur musunuz? Bu arada bilgisayarlarda parola yok bundan dolayı mı hata alıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki bilgisayarın da ağ ayarlarını bu şekilde yapılandırın:

376052

Sonra yazıcının bağlı olduğu PC'den Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar dizinine ulaşın. Buradan paylaştırılacak yazıcıya sağ tıklayıp Yazıcı özellikleri'ni açın. Paylaşım sekmesinden Bu yazıcıyı paylaştır seçeneğini işaretleyin:

376055

Bu işlem sonrasında ağa bağlı diğer PC'ler yazıcıyı Ağ'da görebilmeli.

İki bilgisayarın da ağ ayarlarını bu şekilde yapılandırın:

Eki Görüntüle 376052

Sonra yazıcının bağlı olduğu PC'den Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar dizinine ulaşın. Buradan paylaştırılacak yazıcıya sağ tıklayıp Yazıcı özellikleri'ni açın. Paylaşım sekmesinden Bu yazıcıyı paylaştır seçeneğini işaretleyin:

Eki Görüntüle 376055

Bu işlem sonrasında ağa bağlı diğer PC'ler yazıcıyı Ağ'da görebilmeli.
Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı