Windows 10 yazılar gözükmüyor

HasanEsq

Hectopat
Yer
Adana
Bugün bilgisayarı açtım sorun yok gibiydi ama arada donmalar oluyordu normalde olmaz ne CMD ne de Power Shell açılıyor tıklıyorum ekrana gelıp kapanıyor PowerShell yarım falan gözüküyor görev yöneticisi falanda görsel atacağım. Format atmak istemiyorum çok ama bulamaz isek çözüm atarım. Resimlerde ki gibi çoğu yer bu şekilde ve performans düştü gibi. Screenshotların isimleri bile yok.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    28,5 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Cmd'ye "SFC/SCANNOW" yazın diyeceğimde sizde cmd açılmıyormuş. Windows'u güvenli mod da çalıştırıp cmd' ye "SFC/SCANNOW" yazın isterseniz. Windows'ta gördüğüm en tuhaf hatalardan birisi oldu bu. Büyük ihtimalle ya Windows'un yada, ekran kartının güncellenmesinden kaynaklı bir sorundur. Cmd'ye önerdiğim yazıyı yazdırdığınızda sorununuz çözülmezse, Windows yazı fontunu değiştirin. Bu da çözüm getirmezse, ekran kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.

CMD'ye "SFC/SCANNOW" yazın diyeceğimde sizde CMD açılmıyormuş. Windows'u güvenli mod da çalıştırıp CMD'ye "SFC/SCANNOW" yazın isterseniz. Windows'ta gördüğüm en tuhaf hatalardan birisi oldu bu. Büyük ihtimalle ya Windows'un ya da, ekran kartının güncellenmesinden kaynaklı bir sorundur. CMD'ye önerdiğim yazıyı yazdırdığınızda sorununuz çözülmezse, Windows yazı fontunu değiştirin. Bu da çözüm getirmezse, ekran kartının sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.

Bilgisayarı resetleyince düzeldi tekrar olmasın diye dediklerini yaptım ekran kartı sürücüsüne baktığımda güncel olmadığını fark ettim onu güncelledim sanırım tekrar olmaz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    43,9 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı