Windows 10 yönetici izni isteyen dosya silinmiyor

Dgnogzhn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Silmem gereken bir dosya var, administrators izni istiyor ama yönetici değişiklik yapmama izin vermiyor. Kullanıcı hesabınızda değişiklik yapın sekmesine geldiğimde hep görseldeki sorunla karşılaşıyorum. Yardımcı olabilecek olan varsa çok makbule geçer.

20210221_170536.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Silmem gereken bir dosya var, administrators izni istiyor ama yönetici değişiklik yapmama izin vermiyor. Kullanıcı hesabınızda değişiklik yapın sekmesine geldiğimde hep görseldeki sorunla karşılaşıyorum. Yardımcı olabilecek olan varsa çok makbule geçer.

Eki Görüntüle 889412

Windows USB bellek var ise şu yöntem işinizi görür.

Administrator hesabını aktif(görünür) hale getirmek için:
  • Başlat menüsünü açın.
  • CMD yazdıktan sonra karşınıza gelen sonuca sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır"ı seçin ve yetkiyi onaylayın.
  • Burada net user girerek bilgisayardaki tüm hesapları listeyebilirsiniz.
  • Amacımız administrator hesabını aktifleştirmek olduğu için net user administrator /active:yes komutunu giriyoruz.
Kaynak: Windows 10 Kullanıcıya Yönetici Yetkisi Verme

Windows USB bellek var ise şu yöntem işinizi görür.

Administrator hesabını aktif(görünür) hale getirmek için:
  • Başlat menüsünü açın.
  • CMD yazdıktan sonra karşınıza gelen sonuca sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır"ı seçin ve yetkiyi onaylayın.
  • Burada net user girerek bilgisayardaki tüm hesapları listeyebilirsiniz.
  • Amacımız administrator hesabını aktifleştirmek olduğu için net user administrator /active:yes komutunu giriyoruz.
Kaynak: Windows 10 Kullanıcıya Yönetici Yetkisi Verme
Maalesef yine aynı sorunla karşılaşıyorum

Dosya Ekleri

• 20210221_173116.jpg
    20210221_173116.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 69
Güvenli Mod'da denediniz mi?
Şuan onu deniyorum umarım olur
Güvenli Mod'da silmeyi deneyin.
Maalesef olmadı administrators şifresi istedi mevcut şifreyi kabul etmedi. Bilgisayarı yeniden başlatma durumunda kaldım ve sonuç olarak açıldığında "relevant knowledge" böyle bir yazılım geldi şuan pc yi hiç kullanamıyorum desem yeridir. Denetim masasına falan giremiyorum

Son düzenleme:
Şuan onu deniyorum umarım olur

Maalesef olmadı administrators şifresi istedi mevcut şifreyi kabul etmedi. Bilgisayarı yeniden başlatma durumunda kaldım ve sonuç olarak açıldığında "relevant knowledge" böyle bir yazılım geldi şuan pc yi hiç kullanamıyorum desem yeridir. Denetim masasına falan giremiyorum
Hocam 2 farklı oturumunuz varsa diğer oturuma girip deneyin.

Geri
Yukarı