Çözüldü Windows 10 yükleme askıya alındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

melih37

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma virüs bulaştı çareyi format atmakta buldum ancak format attığım halde bilgisayarımda virüsün yarattığı problemler devam ediyor. Tarayıcıya giremiyorum tıkladığım zaman hiçbir tepki vermiyor, Windows arama çubuğu aşırı yavaşladı bazen hiç arama bile yapmıyor. Görev yöneticisinde ayrıntılara baktığım zaman bazı Windows bileşenlerinin askıya alındığını görüyorum. Görev yöneticisinde çoğu şey askıya alınmış durumunda gözüküyor Microsoft Edge de olduğu gibi.

Format esnasında birkaç hata metni alıyorum. Bu metinler formatın bitmesine yakın çıkıyor. Görsel olarak ekliyorum.

Araştırma yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım. Bu virüsün kullanıcı izinlerine eriştiğini ve izinleri kaldırdığını düşünüyorum. USB'den format atmama rağmen bu izinler değişmiyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230724_083042.jpg
    IMG_20230724_083042.jpg
    102,6 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG20230722224616.jpg
    IMG20230722224616.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG20230724091529.jpg
    IMG20230724091529.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG20230723230240.jpg
    IMG20230723230240.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG20230723215020.jpg
    IMG20230723215020.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG20230724090620.jpg
    IMG20230724090620.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Bilgisayarıma virüs bulaştı çareyi format atmakta buldum ancak format attığım halde bilgisayarımda virüsün yarattığı problemler devam ediyor. Tarayıcıya giremiyorum tıkladığım zaman hiçbir tepki vermiyor, Windows arama çubuğu aşırı yavaşladı bazen hiç arama bile yapmıyor. Görev yöneticisinde ayrıntılara baktığım zaman bazı Windows bileşenlerinin askıya alındığını görüyorum. Görev yöneticisinde çoğu şey askıya alınmış durumunda gözüküyor Microsoft Edge de olduğu gibi.

Format esnasında birkaç hata metni alıyorum. Bu metinler formatın bitmesine yakın çıkıyor. Görsel olarak ekliyorum.

Araştırma yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım. Bu virüsün kullanıcı izinlerine eriştiğini ve izinleri kaldırdığını düşünüyorum. USB'den format atmama rağmen bu izinler değişmiyor.

Bu durumda en iyi yapılacak şey tekrar doğru kurulum yapmaktır.
Bu neden oluştu?

Bunun oluşmasının birkaç nedeni olabilir örnek olarak:
Windows Sistem dosyalarını kopyalayamadı.
Kurulum sırasında beklenmedik biçimde bilgisayar kapatıldı.

Çözüm:
Temiz kurulumu tekrar gerçekleştirmek.
Siz format mı atıyorsunuz yoksa sıfırlama mı yapıyorsunuz? Windows USB'si ile temiz kurulum yapıyorsanız böyle sorunlar vermemesi lazım. Eğer veriyorsa ya USB sorunlu ya da makineniz de donanımsal bir sorun var. Ama yok sıfırlama yapıyorsanız virüs varsa sorun yaratmaya devam edebilir.

Bu neden oluştu?

Windows Sistem dosyalarını kopyalayamadı.

Çözüm:

Çözüm
bu neden oluştu?

Windows sistem dosyalarını kopyalayamadı.

Çözüm:

Farklı bir kurulum USB edinip temiz kurulum yapacağım çünkü aynı USB ile defalarca temiz kurulum yaptım ancak sonuç aynı.

Son durumu paylaşacağım.

Farklı bir kurulum USB edinip temiz kurulum yapacağım çünkü aynı USB ile defalarca temiz kurulum yaptım ancak sonuç aynı.

Son durumu paylaşacağım.
Anladım şimdi, USB'ye dosyaları Rufus ile mi yazdınız manuel mi?

Manuel yazdıysanız kurulum dosyalarını işlem yarıda kesilmiş olabilir.
Rufus ile de aynı şekilde.

İşte yazdırma sırasında bir sorun oluşmuştur ondan dolayı kurulum hatalı olmuştur.

Hocam yeni hazirladigim USB ile temiz kurulum yaptım ancak sonuç aynı. Kurulum esnasında hizmetleri yüklediği sırada "Windows kur, Windows'u bu bilgisayarın donanımı üzerinde çalışacak şekilde yapılandıramadı." hatası alıyorum. Şu anda aldığım iki yeni hata var görsel olarak ekliyorum.

Siz format mı atıyorsunuz yoksa sıfırlama mı yapıyorsunuz? Windows USB'si ile temiz kurulum yapıyorsanız böyle sorunlar vermemesi lazım. Eğer veriyorsa ya USB sorunlu ya da makineniz de donanımsal bir sorun var. Ama yok sıfırlama yapıyorsanız virüs varsa sorun yaratmaya devam edebilir.

Hocam mesajınızı görmedim kusura bakmayın.

Artık bende donanımsal bir arıza olduğunu düşünmeye başladım çünkü yaptığım hiçbir yöntem işe yaramıyor.

Sanırım önyükleme yaparken oluşuyor bu durum.
Şu anda yeni bir hata alıyorum.

Güncelleme:

Az önce Windows 7 yükledim ve bilgisayar sorunsuzca açıldı.

Arkadaşlar tekrardan Windows 10 kurulumu yaptım ve sorun çözüldü.

Dosya Ekleri

• IMG_20230724_083042.jpg
    IMG_20230724_083042.jpg
    102,6 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20230725_180821.jpg
    IMG_20230725_180821.jpg
    160,4 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG20230725180715.jpg
    IMG20230725180715.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG20230725182048.jpg
    IMG20230725182048.jpg