Windows 10 "Yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış." Hatası

Manchefters

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler sevgili arkadaşlar,

3 adımdan oluşan uzun bir yazı yazacağım. Umarım ciddi bir şekilde okuyup yardımcı olmaya çalışırsınız.

1- Bilgisayarımda tam olarak çözemediğim bir sorun var. Ne kadar temizlesem de hala düzelmedi. C sürücüsü kendi kendini yiyor. 11 GB kalmışken birden 8 GB'a kadar düşebiliyor. Tabi 8 GB'a kadar düşünce de bilgisayar otomatik olarak uyarı veriyor. Windows'un eski sürümlerini sil istersen diye, ancak silmedim devam ettim. Çalıştır'dan Recent vs tarzı 3-4 kodla gereksiz şeyleri silip 10 GB'a kadar falan çıkartabildim tekrardan. CCleaner ile temizliği başlattım ancak eski Windows dosyalarını silmeye başladı, bilgisayarım dün 16 GB boş alana kadar çıktı. Ancak yine yavaş yavaş azalıyor. Şu an 14.6 mesela. Bu konu ile ilgili: "Şu programı yüklersen senin için iyi olur, daha önce de benim başıma gelmişti bu." diyebileceğiniz bir program varsa çok sevinirim.

2- Windows güncelleme sonrasında 1.basamakta anlattığım olaylar gerçekleşti, bazı eski sürümleri sildi ve aslında bilgisayar biraz rahatlamıştı ancak sabah tekrar açtığımda bilgisayarı daha önceden yine başıma gelen bir olay oldu. Windows güncellemesinde veya eski dosyalar silinirken Intel sürücüsü kaldırılıyor, Aygıt Yöneticisi'nden bakınca ünlem işareti var zaten, güncelle dediğim zaman güncellemiyor. İnternet sayfasından güncelleme işlemi yapmak istedim ancak indirip kurmaya çalıştığım yeni versiyonunda "Yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış. Lütfen bilgisayar üreticisine başvurarak uygun sürücüyü edinin." hatasını aldım.

3-Hata aldım ve çözemedim hala, yeni sürümü yüklerken böyle bir hata alıyorum. Yeni sürüm çok da önemli değil tabi ki ancak bilgisayarımın ekran boyutu değişti ve simgeler büyüdü. Bilgisayar açılış hızı yavaşlığı-program kasma gibi sorunlar ortaya çıktı.

Yaşadığım sorunlar ile ilgili resimler ekleyeceğim, umarım yardımcı olabilirsiniz.

Adsız.png
Adsız2.png
Adsız3.png
Adsız4.png
Adsız5.png
Adsız6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı