Windows 10" yüklü ses aygıtı yok" hatası

berkbb

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Eklerde de gördüğünüz üzere ses alamıyorum. Sanırım aygıt yöneticisinde farklı bir aygıt olması da gerekiyor ancak onu da görmüyor sanırım. Cihaz laptop. Anakartım HP 841C. Bu konuya benzer konular açılmış ancak oradaki çözümler de maalesef işime yaramadı. Topluluğunuza yeni üye oldum yardımseverliğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Yeni üye olduğumdan umarım bir hata yapmamışımdır:) birkaç kere driver yüklemeyi denedim ancak sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler:)

Dosya Ekleri

• ses çıkış.png
    ses çıkış.png
    58 KB · Görüntüleme: 47
  • aygıt yöneticisi.png
    aygıt yöneticisi.png
    91,7 KB · Görüntüleme: 52
  • aıdatech.png
    aıdatech.png
    87,4 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın modelini belirtin. Kasanın arkasındaki etikette yazar.
HP 2QH30EA#AB8 buyrun. Ilginize çok teşekkür ederim. 2QH30EA ayni zamanda CK004NT olarak da geçiyor.
Cihazın modelini belirtin. Kasanın
Cihazın modelini belirtin. Kasanın arkasındaki etikette yazar.
Size aida64 raporunu gönderiyim mi?
Arkadaşlar sizce bunun donanımsal olma ihtimali var mı? Ben zannetmiyorum çünkü bilgisayarda stok olarak gelen B&O play audio control uygulaması da açılmıyor mesela.
biraz ilerledim gibi en azından adını görüyorum:)))
şimdi kayıttan yürütte normalde yüklü aygıt yok yazıyordu şimdi de bu yazıyor.
Arkadaşlar merhaba acil bir ekleme yapmak istiyorum. Cihaza format attım realtek alc260 sürücüsünü elimle yükledim. Bazen cihazı gördü takılı değil uyarısı verdi. Aygıt yöneticisinden sürücüyü güncellerken mavi ekran veriyor. Bilgosayarcı ses kartı arızalı dedi ve değiştirmeyi tavsiye ediyor. Ne diyorsunuz? Gerçekten bozulmuş olabilir mi?
Arkadaşlar merhaba acil olarak sizlere danişmam gerekiyor. Ben elle sürucü güncelledim, format attım. Aygıt yoneticisinden aygiti görüyor ama takilı değil diyor. Eski donanım ekleye basıp realteki ekleyip elle sürücü güncelleyince mavi ekran veriyor. Realtek ALC260 bu arada ses kartımin modeli. Ne yapabiliriz? Bilgisayarcı ses kartı kısa devre yapmış dedi. Yani değişmesi gerekiyor dedi. Ses kartım onboard. Ne önerirsiniz?
Arkadaşlar merhaba ses kartım realtek ALC260 el ile surucü yükledim. Aygitı gördü ama çarpı işareti vardı üzerinde. Bazen takılı değil hatasi aldım. El ile güncelleyince mavi ekran hatası alıyorum. Formatlar da işe yaramadı. Dün bilgisayarcıya bıraktım. Ses kartı onboard bu arada. Ses kartı kısa devre yapmış, ya yenisini takacağız ya da usb ses kartı kullanın dedi. Ne tavsiye edersiniz?

Dosya Ekleri

• driverpack.png
    driverpack.png
    63,9 KB · Görüntüleme: 30
  • kod10.png
    kod10.png
    46,9 KB · Görüntüleme: 29
  • ses aygıtı yok.png
    ses aygıtı yok.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Yeni konular