Çözüldü Windows 10'da Belgeler klasörü bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammed_E

Decapat
Daha fazla  
1626726841741.png

1626726867556.png

Belgelerin kayıt konumunu C klasöründen D klasörüne taşıyordum. Ne olduğunu anlamadım ancak ikisi de videolar oldu. İnternetten araştırdım ancak net bir çözüm bulamadım. Bulduğum tüm yolları denedim, olmuyor. Belgeler klasörü olması gereken klasör videolar olarak aynı yere yönlendiriyor. Konumu değiştirince ikisinin de konumu değişiyor. Bir türlü çözemedim...

Çözüm
Sorun değil. Sizinki benim gördüğümden biraz daha farklıymış. İlk önce bunları deneyip sistemi yeniden başlatın.
  1. My Video'ya çift tıklayın.
  2. Değeri %USERPROFILE%\Videos ile değiştirin.
  3. Sistemi yeniden başlatıp düzelmiş mi diye kontrol edin.

Eğer düzelmezse alttakileri uygulayın:
  1. (35286A68-3C57...) diye gidene çift tıklayın.
Belgelerim klasörünün adı yine yanlış kalacak sanırım. Onu da şöyle çözmüşler:
  1. Bu bilgisayar altından belgelerim olması gereken klasöre girin.
  2. Klasörün arka planına sağ tıklayıp "PowerShell penceresini buraya aç" seçeneğini seçin. Türkçesi aynen bu olmayabilir, benzeri olacaktır. Komut yolu C:\Users\kullanıcı adı\Documents olmalı.
  3. ri desktop.ini -force kodunu kopyalayıp yapıştırın ve çalıştırın. Sonrasında sistemi yeniden başlatmanız gerekebilir.
İlk defa görüyorum bunu, ilginçmiş. Belgeler olması gereken klasöre sağ tıklayıp özellikler deyin. Oradan konuma gidip varsayılanlara sıfırla deyin. Olmazsa hedef bulma yerinden de belgeleri seçebilirsiniz sanırım, oradakinin değişmemiş olması lazım.

2021-07-19 23_58_57-Documents Properties.png

İlk defa görüyorum bunu, ilginçmiş. Belgeler olması gereken klasöre sağ tıklayıp özellikler deyin. Oradan konuma gidip varsayılanlara sıfırla deyin. Olmazsa hedef bulma yerinden de belgeleri seçebilirsiniz sanırım, oradakinin değişmemiş olması lazım.

Eki Görüntüle 1113005
Konumu elle değiştirdiğimde de ayrı bir konum veriyorum . Aynı yere çıkıyor aslında :D Bu arada bu sefer ikisi de Belgelere döndü . İkisi aynı dosya gibi çalışıyor şuan

Anladım. Bunu biraz araştıracağım. Birisinin konumunu değiştirirken diğeriyle aynı yere yönlendirir hale gelmesi akıl alacak şey değil. En başta konumunu taşırken bir karışıklık olmuş olmalı. Tam olarak nasıl yaptığınızı anlatır mısınız? Yanlışlıkla başka bir seçeneğe tıklamış olabilir misiniz?

Regedit'i açıp HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders anahtarına gidin. Öncelikle işi daha da kötü hale getiremeyelim diye bunun yedeğini almalıyız. Soldaki User Shell Folders'a sağ tıklayıp export (dışa aktar) deyin. Konum olarak masaüstünü seçebilirsiniz. Yedekledikten sonra bahsettiğim anahtarın ekran görüntüsünü paylaşın. Buradan düzeltebiliriz sanıyorum.

Son düzenleme:
Sadece o klasörün konum kısmına gelip d ye aktarmıştım farklı bir şey yapmadım. Zaten tıklanabilecek çok bir seçenek yok . Taşı dememize izin veriyor sadece. Son durum şöyle . Örnek olsun diye yanda Müzik dosyasının özelliklerini de açtım
1626729732868.png

Sanırsam Pc ye tekrardan format atacağım . İndirdiğim dosyaları D ye aktarıp C yi sıfırlamayı düşünüyorum çözemedim bir türlü ...

Son düzenleme:
Dediğimi yapıp ekran görüntüsü paylaşır mısınız? Sanırım anladım nasıl yapılacağını. Olmazsa her türlü format atabilirsiniz zaten.

Sorun değil. Sizinki benim gördüğümden biraz daha farklıymış. İlk önce bunları deneyip sistemi yeniden başlatın.
  1. My Video'ya çift tıklayın.
  3. Sistemi yeniden başlatıp düzelmiş mi diye kontrol edin.

Eğer düzelmezse alttakileri uygulayın:
  1. (35286A68-3C57...) diye gidene çift tıklayın.
Belgelerim klasörünün adı yine yanlış kalacak sanırım. Onu da şöyle çözmüşler:
  1. Bu bilgisayar altından belgelerim olması gereken klasöre girin.
  2. Klasörün arka planına sağ tıklayıp "PowerShell penceresini buraya aç" seçeneğini seçin. Türkçesi aynen bu olmayabilir, benzeri olacaktır. Komut yolu C:\Users\kullanıcı adı\Documents olmalı.
  3. ri desktop.ini -force kodunu kopyalayıp yapıştırın ve çalıştırın. Sonrasında sistemi yeniden başlatmanız gerekebilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı