Windows 10'da ekran kapatma

kadirbga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde laptoplarda güç tuşu olur ve o tuşa bastığımızda ekran kapanır. Sonrasında herhangi bir tuşa bastığımızda kilit ekranı çıkar karşımıza. Ama masaüstü bilgisayarda Windows+L tuşu ile ekranı kilitliyorum ama ekran açık kalıyor. Laptoplardaki gibi ekranı kapatmanın bir yolu yok mu?

Buradan da uyku moduna alabilirsiniz. Win+L tuşu sadece Windows'u kilitler. Güç seçeneklerinden ekran zaman aşımını ayarladığınız zaman kilitli olsun olmasın bilgisayarın ekranı kapanır, sonra uyku moduna geçer. Bazı klavyelerde Fn+F1 gibi kısayollardan yapılan işlemler olur. Laptoplarda var mesela uyku moduna geçirir klavye ile, ama masaüstüleri bilmiyorum klavyesine göre değişir. Bir de şey soracağım, çok uzun zamandır masaüstü bilgisayar kullanmadım da, kasanızın üzerindeki güç düğmesine bilgisayar açıkken basınca bilgisayar tamamen mi kapanıyor yoksa uyku moduna mı alıyor?
Adsız.png

Buradan da uyku moduna alabilirsiniz. Win+L tuşu sadece Windows'u kilitler. Güç seçeneklerinden ekran zaman aşımını ayarladığınız zaman kilitli olsun olmasın bilgisayarın ekranı kapanır, sonra uyku moduna geçer. Bazı klavyelerde Fn+F1 gibi kısayollardan yapılan işlemler olur. Laptoplarda var mesela uyku moduna geçirir klavye ile, ama masaüstüleri bilmiyorum klavyesine göre değişir. Bir de şey soracağım, çok uzun zamandır masaüstü bilgisayar kullanmadım da, kasanızın üzerindeki güç düğmesine bilgisayar açıkken basınca bilgisayar tamamen mi kapanıyor yoksa uyku moduna mı alıyor?
Eki Görüntüle 671994
Tamamen kapatıyor.
Uyku modu? Bence sorunuzun cevabı bu.

Yok normal PC açık olsun ama kilitli ve ekran kapalı olsun diyorum.

Güç yönetiminden ekranın kapatılacağı süreyi 1 ile 5 dakika ( ne kadar hızlı kapanmasını isterseniz) seçin. Siz kilitledikten sonra mouse veya klavye dokunmadığınız taktirde ekran kapanır.

Eki Görüntüle 671994
Ekranı kilitleyip uyudum. Sabaha kadar kilit ekranında açık kalmış monitör.

Yeni konular

Geri
Yukarı