Windows 10'da klavye dili kaldirilmiyor

Schizophren

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Windows 10 Pro kurulu ve kurulum dili olarak Türkçe secmistim. Sonradan bunu İngilizce ile degistirdim ve bilgisiayarin arayuzude dahil her şey İngilizce oldu. Almanca klavye ekledim fakat Almanca ile İngilizce arasinda gidip gelince ,yani Alt+Shift yapinca, araya Türkçe de geliyor. Asagida resim olarak belirttim. Fakat isin garip kısmı dil kaldirma kismina gidince Türkçe bulunmuyor. Ayrica surekli Türkçe olmuyor yani ara sira sadece İngilizce ve Almanca bulunuyor. Yardimlarinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1622835297304.png
    1622835297304.png
    39,6 KB · Görüntüleme: 40
  • 1622835435796.png
    1622835435796.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Alt+Shift yapinca, araya Türkçe de geliyor.
Gelmiyor. Türkçe Q klavye geliyor. Onun için ikinci görselde preferred languages kısmında İngilizceye tıklacaksın. Sonra options falan yazar, seçenekler Türkçesi. Ona basıp orada klavyeler kısmından Türkçe Q klavyeyi kaldıracaksınız.

Windows 10 Pro kurulu ve kurulum dili olarak Türkçe secmistim. Sonradan bunu İngilizce ile degistirdim ve bilgisiayarin arayuzude dahil her şey İngilizce oldu. Almanca klavye ekledim fakat Almanca ile İngilizce arasinda gidip gelince, yani alt+Shift yapinca, araya Türkçe de geliyor. Asagida resim olarak belirttim. Fakat isin garip kısmı dil kaldirma kismina gidince Türkçe bulunmuyor. Ayrica surekli Türkçe olmuyor yani ara sira sadece İngilizce ve Almanca bulunuyor. Yardimlarinizi bekliyorum.

Dil tercihleri>istediğniz dilin üzerine tıklayın>kaldırın.

Gelmiyor. Türkçe Q klavye geliyor. Onun için ikinci görselde preferred languages kısmında İngilizceye tıklacaksın. Sonra options falan yazar, seçenekler Türkçesi. Ona basıp orada klavyeler kısmından Türkçe Q klavyeyi kaldıracaksınız.
Hocam Ingilizce altinda hem Ingilizce Q hem Turkce Q nasil olabilir ki?
Dil tercihleri>istediğniz dilin üzerine tıklayın>kaldırın.
Türkce diye bir secenek yokki kaldirayim hocam.

Hocam inilizce altinda hem Ingilizce Q hem Turkce Q nasil olabilir ki?
Gayet güzel olabilir. O ayarları seçerken bir kerecik okusanız anlayacaksınız ki orada seçtiğiniz ilk seç dil. Bu gösterim dilidir. Uygulamalar mümkünse o dilde görüntülecek diyor. İkinci ise klavye düzeni.
Yani ben bir Türk olarak orayı İngilizce seçip klavye düzenimi Türkçe seçebiliyorum.

Gayet güzel olabilir. O ayarları seçerken bir kerecik okusanız anlayacaksınız ki orada seçtiğiniz ilk seç dil. Bu gösterim dilidir. Uygulamalar mümkünse o dilde görüntülecek diyor. İkinci ise klavye düzeni.
Yani ben bir Türk olarak orayı İngilizce seçip klavye düzenimi Türkçe seçebiliyorum.
Suan bilgisayar basinsa degilim, muhtemel 1 saat icerisinde deneyip size daha net bir cevap verebilirim, ilginiz icin tesekkurler.
Hocam anca oturabildim. Bahsettiginiz bolumde oyle bir secenek bulunmuyor.

Dosya Ekleri

• 1622843902785.png
    1622843902785.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Geri
Yukarı