Windows 10'da nasıl kullanıcı adı değiştirilir?

OnlyX

Decipat
Arkadaşlar kullanıcı adımı nasıl değiştirebilirim? Giriştekinden bahsetmiyorum dosyalarda geçerli olandan bahsediyorum. Kullancı adım da i olduğu için sorun çıkıyor Android SDK, Unity gibi programlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kullanıcı adımda Türkçe karakter olduğu için EA Desktop kuramıyordum. Bu rehber bana çok yardımcı olmuştu. Bu arada işletim sistemi versiyonunuz (Home, Pro) nedir? Duruma göre bazı aşamaları es geçmeniz gerekiyor da.

Bunu dener misin?

Home sürümünde Yerel Kullanıcılar ve Gruplar'a erişilemiyor. Rehberdeki Bilgisayar Yönetimi aşamasını geçin, kalan aşamaları yapın. En son işiniz bitip asıl oturumunuza geçiş yaptığınızda CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp net user Administrator /active:no yazın. Bu sayede Administrator oturumu tekrardan devredışı kalmış olacak.

Home sürümünde Yerel Kullanıcılar ve Gruplar'a erişilemiyor. Rehberdeki bilgisayar Yönetimi aşamasını geçin, kalan aşamaları yapın. En son işiniz bitip asıl oturumunuza geçiş yaptığınızda CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp net user Administrator /active:no yazın. Bu sayede Administrator oturumu tekrardan devre dışı kalmış olacak.

Kanka yaptım da. Dosyalardan kullanıcı adımı değiştirirken bu dosya başka bir yerde açık diyor(anlamazsındır).O yüzden adını değiştiremiyorum.Nasıl yapabilirim?

Kanka yaptım da. Dosyalardan kullanıcı adımı değiştirirken bu dosya başka bir yerde açık diyor(anlamazsındır).O yüzden adını değiştiremiyorum.Nasıl yapabilirim?
Cihazı yeniden başlatıp direkt olarak Administrator ile oturum aç. Diğer oturumdan kaynaklanan bir sorun olmalı.

Geri
Yukarı