Windows 10'da SHIFT+ALT kısayolu kaldırma

Bende bayağı uğraşıp sonunda buldum. Arama yerine " gelişmiş klavye ayarları " yazın sonra sıralamayı takip edin. Kısayol tuşundan kurtulun.

1632080014665.png

Bu sorun tekrar baş gösterdi. 21H2 01 toplu güncellemesi ile birlikte, ne yaparsam yapayım, nasıl kaldırırsam kaldırayım bilgisayarı her kapatıp açtığım zaman ısrarla inatla ve bitmek bilmez bir azimle o lanet şey o sağ alt köşeye geliyor. Bugün sinirlendim ve Windows'u silip linux deepin yükledim. Allah da belasını versin windowsun da, dilinin de, çubuğunun da. Vallahi Microsoft neden bu kadar tacizkâr bir işi ısrarla yapıyor vallahi anlayamyorum. Akşam akşam sinirden çıldırttı en sonunda.

Windows 10 1803 Sürümünde ne yazık ki artık buraya denetim masasından erişilemiyor bunun yerine
Ayarlar>Zaman Ve Dil>Bölge Ve Dil>Gelişmiş Klavye Ayarları (Sağ üst köşede)>Dil çubuğu seçenekleri>Gelişmiş Tuş Ayarları>Giriş dilleri arasında>Tuş Sırasını Değiştir...>Atama Yapılmadı>Tamam>Tamam
Yönergelerini izleyerek kapatabilirsiniz.
Hayırlı günler dilerim
Teşekkürler.

Allah microsdoftunun da windowsunun da belasını versin. O klavye de anaların a girsin ya. Çıldırdım anasını sattıgımın su oruc gününde çıldırdım delirdim. Yav Allah belasını versin her sürümde her güncellemede illa ısrarla bitmek bilmez bir azımle şu allahınm belası lanet cehennemin dibine gidesice kısayolu geri getiriyorlar illla geri getiriyorlar ya.

S. A. Arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyimki bu klavyedeki TR ENG değişimi benim çok canımı sıktığı için biraz farklı bir yol denedim sanırım köklü bir çözüm olacak şimdi kendimce anlatmaya çalışacağım.

Başlat'a tıklayın arama kısmına "Bölge ve dil ayarları" yazın veya "dil" yazarsanızda karşınıza çıkacaktır, tıklayın.
"Dil ekle" ye tıklayın çıkan sekmede arama kısmına "ingilizce" yazın "English" seçeneğini seçin sonrasında tekrar "English (United States)" seçeneğine tıklayın ve dili ekleyin. Ekledikten sonra Windows bildirimlerde size dil için gereken dosyalar indiriliyor diyecektir bırakın indirsin. İndirdikten sonra "Bölge ve dil" penceresine tekrar gelin "English(United States)" seçin ve Seçenekler'e tıklayın bir pencere açılacaktır karşınıza orada Klavyeler kısmında "Enlish Q" yazar, biz "Klavye ekle" diyeceğiz ve oraya "Türkçe Q" klavye ekleyeceğiz. Ekledikten sonra "English Q" klavyeyi seçip kaldır diyeceğiz ve sonrasında rahatımıza bakacağiz. Alt + Shift tuşuyla klavyeyi değiştirseniz bile Türkçe karakter yazmaya devam edebileceksiniz.

Kendim test edip denediğim bir çözümdür alıntı değildir forumlara ekleyip herkese paylaşabilirsiniz hatta paylaşınki bu dertden muzdarip arkadaşlarımızda kurtulsunlar saygılar.

Helal olsun kardeşim Windows'u kekledi

Yeni konular

Geri
Yukarı