Windows 10'da Silinen Dosyalar Geri Getirilebilir mi?

Msmmd

Decapat
Arkadaşlar ben yaklaşık bu sene Nisan-Mayıs gibi bir dosya vardı o zamanlar silmiştim, şu an ihtiyacım var bu dosyayı geri getirmek için paralı olmayan ve bu dosyayı bulmamın çok uzun sürmeyeceği bir program söylerseniz sevinirim. Aynı dosya gmail'de de vardı onu da sildim ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani üstünden epey zaman geçmiş üstüne bir çok kez veri yazılıp silinmiştir büyük ihtimalle kurtarılması çok zor olacaktır. Forumda aratırsanız kurtarmayla ilgili rehberler bulabilirsiniz.

Silinen dosyaların kalıntı ve izleri depolama birimlerinde kalır. Fakat dosyanın bulunduğu yere bir şey yazılmadı ise dosyayı kurtarabilirsiniz.
Eğer çok fazla dosya oluşturmadıysanız/indirmediyseniz/değiştirmediyseniz geri kurtarmak mümkün.
Tabi %100 garantisi yok şansınıza dosyanın üzerine bir şey yazılmadıysa kurtarabilirsiniz, tamamen de kurtaramayabilirsiniz veya hiç açamayabilirsiniz.
Şansınız zaman geçtikte ve dosya yazdıkça azalır unutmayın.
Örnek program: Download Recuva | Recover deleted files, free!

Kurtarma işlemleri için Recuva önermiyorum, iyi bir yazılım değil. EaseUS Data Recovery öneririm, yaklaşık 200 adet filmimi kaybetmiştim, 180 tanesini başarıyla kurtarabilmişti klasörleriyle birlikte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı