Çözüldü Windows 10'da uygulamalar internete bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

itsyakupefe

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gün önce Windows 7'den Windows 10'a geçtim tamamen orijinal bir şekilde Windows 10 kullanıyorum şu an.
Windows 10 kullanmaya başladıktan sonra fark ettim ki belirli uygulamalar internetimi görmüyor yani bağlanmıyor.
Bu uygulamalar;
Steam.
Driver Booster.
Microsoft Store.

Discord ve tarayıcılarda hiçbir sorun yaşamazken Steam uygulamasını kuramıyorum bile keza Microsoft Store'a internete bağlanmadığı için hesabıma giriş yapamıyorum. Driverları güncellemek istediğim zaman Driver Booster uygulaması driverların son sürümlerini indiremiyor.
Modem, bilgisayarıma kablo ile bağlı kablosuz bağlama şansım yok maalesef. Mobil verimi USB ile PC'ye bağladığım zaman bu saydığım tüm sorunlar ortadan kalkıyor ne zaman ev internetini bağlarsam o zaman sorunlar başlıyor. İnternette forumlardaki tüm yöntemleri denedim.
Bir çözüm istiyorum 1 haftadır bununla uğraşıyorum kafayı yemek üzereyim.

Steam'den aldığım hatayı aşağıda paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 22
Çözüm
Hocam uygulama internete bağlanmıyor bile tertemiz bir Windows yüklü şu an. Hiçbir driver kuramadım ki çakışma olsun Windows kurulumu ile gelen neyse o.

Sorunu çözdüm benden sonra benzer sorunu yaşayacaklar için çözümü de yazayım.

Çözüm çok basit arkadaşlar, hiç VPN kurmaya DNS sıfırlamaya modeme reset atıp PC'yi yeniden başlatmaya vs. gerek yok. İnternet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayın internete bağlanamıyorum genel bir durum kontrolü yapmanızı istiyorum deyin probleminiz muhtemelen IP alamama sorunu çıkacaktır size birkaç işlem yaptıracaklar ve sorununuz çözülecek toplamda 15 dakika sürüyor. Gidip de çözümü orada burada aramayın bilgisayara türlü işlemler uygulamayın.
Lütfen Driver Booster kullanmayın :( tamamen scam ve işe yaramaz bir uygulama. Muhtemelen driverlarınızı oradan kurmuşsunuz ve çakışma olmuş.

Hocam uygulama internete bağlanmıyor bile tertemiz bir Windows yüklü şu an. Hiçbir driver kuramadım ki çakışma olsun Windows kurulumu ile gelen neyse o.

Sorunu çözdüm benden sonra benzer sorunu yaşayacaklar için çözümü de yazayım.

Çözüm çok basit arkadaşlar, hiç VPN kurmaya DNS sıfırlamaya modeme reset atıp PC'yi yeniden başlatmaya vs. gerek yok. İnternet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayın internete bağlanamıyorum genel bir durum kontrolü yapmanızı istiyorum deyin probleminiz muhtemelen IP alamama sorunu çıkacaktır size birkaç işlem yaptıracaklar ve sorununuz çözülecek toplamda 15 dakika sürüyor. Gidip de çözümü orada burada aramayın bilgisayara türlü işlemler uygulamayın.

Çözüm

Geri
Yukarı