Çözüldü Windows 10'da varsayılan hesap silinmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UruxUs

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Universal Watermark Disabler kullanıktan sonra bu sorun oluştu. Açılışta 2 tane kullanıcı geliyor. İkisi de benim ismimde. Normalde parola girmeyi kapatmama rağmen her seferinde parola istiyor. Kullanıcı adı ve parola girsem dahi kullanıcı adını kabul etmiyor. Oturum açma seçeneklerinden e-posta ile oturum açmayı seçip giriş yapınca sorun olmuyor. Veya sol alttan 2. kullanıcıyı yani normalde kullandığımı seçip PIN ile giriş yapabiliyorum. İki hesapta aynı masaüstüne çıkıyor. İlk anlattığım hesabı kapatmak/silmek istiyorum. Ayarlarda vs. tek kullanıcı gözüküyor.

CMD'de ise şu şekile:

1655035243469.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum Microsoft hesabına girdiysen oturum seçeneklerinden yerel hesaba geçe basıp yerel hesaba geçip normal kullandığın Microsoft hesabını kapat ayalardan.
Dostum Microsoft hesabına girdiysen oturum seçeneklerinden yerel hesaba geçe basıp yerel hesaba geçip normal kullandığın Microsoft hesabını kapat ayalardan.

Çözüm
Şu anda Windows 8.1'deyim aklımda kaldığınca aktarmaya çalışacağım ayarlardan oturum açma seçenekleri olacak oradan yerel hesaba geç yazar ona basın tam aklımda değil ama ben öyle çözdüm. Şifre olayını Microsoft hesabınız bağlı ve şifre koruması açık hesaptan ondan öyle şifre pin istiyor. Pin koymaz iseniz hesap şifresi istiyor değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1655037952510.png

Yerel Hesaba geç gibi bir seçenek göremedim maalesef.

Tam olarak sorunum o değil. Normalde tek kullanıcı varken (tek giriş yöntemi pin olan) şimdi iki tane var. Birisi yere hesap (sadece PIN isteyen) diğeri ise muhtemelen Microsoft hesabı ile giriş. Microsoft ile olanı kaldırmak istiyorum.
IMG_20220612_160535_195~2.jpg
IMG_20220612_160528_899~2.jpg

Dediğiniz seçeneği buldum. Oturum Açma Seçenekleri'nde değil de Hesaplar kısmından.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı