Çözüldü Windows 10'dan 11'e geçince oyunlar çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bilgin Alp

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB 3200MHz HyperX Fury DDR4 Ram x2
Ekran kartı
ZOTAC GeForce GTX 1650 GAMING AMP 4GB GDDR6 128Bit
Anakart
A520
İşlemci
Ryzen 5 3600 3rd Gen Processor
Ben Windows 10'dan 11'e geçtiğim bir ay sonra bazı oyunlarım girdiğim zaman bir süre sonra çöküyor. Mesela: Team Fortress 2, Valorant.
Bu sorun neden oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum oyunları tamamen kaldır tekrar kur sorunun çözülecektir arkadaşın dediği sistemin altında bir sistemim var bir kere bile sorun yaşamadım.
Windows 11 10 o göre daha optimize ve daha fazla fps vermeye başladı bazı oyun dosyaları w10 a göre kurulduğundan sorun yaratabilir silip tekrar yüklemen sorunu çözecektir güncel olan w11 de kalmaya devam edin.

Windows 11 10 o göre daha optimize ve daha fazla fps vermeye başladı bazı oyun dosyaları w10 a göre kurulduğundan sorun yaratabilir silip tekrar yüklemen sorunu çözecektir güncel olan w11 de kalmaya devam edin.
En yakın arkadaşın windows11 e geçti dediğiniz gibi fps'ler artıyormuş ve daha optimizeymiş vesaire gibi şeyler söyleyerek. Ardından hemen windows10'a geri döndü tam tersini yaşayıp bunların :) Karar sizlerin.

Arkadaşının sistemini yazarsan daha net yardımcı olurum seve seve çünkü ben 6 aydır 11 deyim henüz hiçbir sorunlar karşılaşmadım ve dönmeyi düşünmedim.

Arkadaşının sistemini yazarsan daha net yardımcı olurum seve seve çünkü ben 6 aydır 11 deyim henüz hiçbir sorunlar karşılaşmadım ve dönmeyi düşünmedim.

Şöyle,
Ryzen 5 5600X, Gigabyte 3060 Ti, 32 GB G.Skill Ripjaws 32 GB 3600MHz RAM ve bol bol Terabyte depolama alanı var.

Vallahi stabil çalışma ya da FPS gibi şeylerde artı sağladı ise bende düşünürüm geçmeyi hocam.

Son düzenleme:
Dostum oyunları tamamen kaldır tekrar kur sorunun çözülecektir arkadaşın dediği sistemin altında bir sistemim var bir kere bile sorun yaşamadım.

Çözüm

Geri
Yukarı