Windows 10'dan Windows 11'e geçilir mi?

Başka yolu yok mu bakmamın şu an sistem aşırı sıkıntılı anlamadığım şekilde UEFI formatı attıktan sonra sisteme bir haller oldu. CTRL+alt+del tuşu ile attığım formatı sistem kabul etmiyor. Discord'da bile kasıyor sistem. Yardımcı olan pek kişi olmadı fakat muzdaribim. Windows 11 atarsam düzelir herhalde. O yüzden başka şekilde bakamaz mıyım? Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Eki Görüntüle 1239381

TPM 2.0 var sisteminizde direk geçebilirsiniz. Yavaşlık varsa temiz kurulum yapıp geçmenizi öneririm.
i5 6200U 2.6 GHz.
8 GB RAM.
1 TB HDD 5400RPM.

Geçilir mi sizce TPM desteği var?

5400RPM HDD ile biraz kanser geçirebilirsiniz gibi geliyor. HDD'ler için en iyi işletim sistemi şu anda Windows 8.1 Bende geçenlerde Windows 10'u bir hard diske kurmuştum sonrasında direk 8.1 geçtim.

TPM 2.0 var sisteminizde direk geçebilirsiniz. Yavaşlık varsa temiz kurulum yapıp geçmenizi öneririm.

5400RPM HDD ile biraz kanser geçirebilirsiniz gibi geliyor. HDD'ler için en iyi işletim sistemi şu anda Windows 8.1 bende geçenlerde Windows 10'u bir hard diske kurmuştum sonrasında direk 8.1 geçtim.

Bu konuyu çok araştırdım şu an Windows 10 Enterprise sistemini kullanıyorum sistem 25 sanıye civarında açılıyor SSD varmışcasına tepkiler veriyor sistemimden cok memnunum windoıws 8.1 de kullandım ama eski kaldı diye bu sisteme geçtim fakat çok sıkıldım aynı şeylerden bir de görünüşü çok hoşuma gidiyor 11'in ama bir keresinde geçmiştim hantal geldi şu an öyle mi ama bilmiyorum.

Bu konuyu çok araştırdım şu an Windows 10 Enterprise sistemini kullanıyorum sistem 25 sanıye civarında açılıyor SSD varmışcasına tepkiler veriyor sistemimden cok memnunum windoıws 8.1 de kullandım ama eski kaldı diye bu sisteme geçtim fakat çok sıkıldım aynı şeylerden bir de görünüşü çok hoşuma gidiyor 11'in ama bir keresinde geçmiştim hantal geldi şu an öyle mi ama bilmiyorum.

Enterprise sürümü aklıma gelmemişti evet onlar gayet seri oluyor haklısınız. Ama yine de Windows 11'in Windows 10'dan daha hızlı çalışacağını düşünüyorum bir hard diskte yüklü olduğu sürece. Elinizde imkan varsa deneyip beğenmezseniz geri dönebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı