Windows 10'dan Windows 7'ye geçiş

mrtcnergin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Bugün USB bellek ile Windows 10 olan bilgisayarımı Windows 7'ye formatlamak istedim. Her şey normal şekilde ayarlandı. SSD'mi falan temizledikten sonra sistemi SSD'ye kurmak istedim. Kurulum dosyalarını falan kopyaladı, hazırladı işlemi tamamen bitirdi. Fakat bilgisayar açılışta Windows simgesi geldiğinde aniden mavi ekran verip reset atıyor kendi kendine. Daha sonra tekrar formak atmak için kuruluma geçtim fakat SSD'me sistemi kurmadığını gördüm hatta hard diskime de kurmamış. Bu sorunu nasıl çözebilirim acil yardımlarınızı bekliyorum. HDD'ye kurmayı deneyeceğim o da olmazsa artık format dosyalarında sorun olduğunu düşüneceğim.

Son düzenleme:
BIOS'da sata modu AHCI olarak mı seçili?
AHCI sürücüsünü windows 7 kurulumu sırasında yükledin mi?
Hayır herhangi bir yükleme yapmadım fakat bu konuda da pek bir bilgim yok.
AHCI sürücüsünü windows 7 kurulumu sırasında yükledin mi?
Ayrıca bilgisayarımda UEFI mod var onunla ilgisi olabilir mi ? Tek sıkıntım formatı başarı ile tamamlıyor fakat ne SSD'ye nede HDD'ye sistemi kurmuyor olması. Tam Windows Başlatılıyor yazısı geliyor o ara mavi ekran ve ardından reset.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı