Windows 10'dan Windows 8.1'e nasıl geçilir?

Bu siteden istediginiz Windows sürümünü indirdikten sonra Rufus isimli yazilim yardimi ile (bilgisayariniz destekliyor ise) disk bölümlendirme seceneklerinden GPT secip USB belleginize yazdirin. Daha sonra bilgisayarinizi bu USB bellekten boot edip, kurulumu gerceklestirebilirsiniz.

Hocam benim değişik bir yöntemim var.
İlk önce Windows 8.1 İsosunu rardayken açın karşınıza bir rar gelecek içinde dosyalar var onu USB Diskinize atın.(Rarı atmayın İçindeki dosyaları)
Bios'a girin USB Diski çalıştırın.
USB DİSK BOŞ OLACAK.
Böylelikle Rufus adlı programın 15dk'da yaptığı işi 5dk'da yapabiliyorsunuz.

Hocam benim değişik bir yöntemim var.
İlk önce Windows 8.1 İsosunu rardayken açın karşınıza bir rar gelecek içinde dosyalar var onu USB Diskinize atın.(Rarı atmayın İçindeki dosyaları)
Bios'a girin USB Diski çalıştırın.
USB DİSK BOŞ OLACAK.
Böylelikle Rufus adlı programın 15dk'da yaptığı işi 5dk'da yapabiliyorsunuz.

Kardes o is oyle olmuyor [emoji3]
Rufus veya benzer diger programlar usb'de bootable bolumu aciyor, senin yaptigin sekilde sadece dosyalar kopyalanir ve sistem usb'den boot edilemez. Bu cevabin maalesef dogru degil.

Kardes o is oyle olmuyor [emoji3]
Rufus veya benzer diger programlar usb'de bootable bolumu aciyor, senin yaptigin sekilde sadece dosyalar kopyalanir ve sistem usb'den boot edilemez. Bu cevabin maalesef dogru degil.
Hocam ben kendi sistemime böyle atmıştım formatı ve hala öyle atıyorum.
:D

O konuda herhangi bir bilgim yok fakat USB sürücümün içine dosyaları atıyorum.
Biostan girip kuruyorum ve gayet güzel oluyor.
Bunu bir deneyin derim hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı