Windows 10'u Windows 7 Starter Keyi ile Etkinleştirme

ilkersahin

Kilopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım bilgisayar marka PC ve ilk aldığımda içinde Win7 starter yüklüydü. Tabi ben bunu ultimate'e dönüştürmek istedim. Ama o an içindeki starter formatının lisans kodunun PC belgeleri arasında olduğunu bilmiyordum. Bu yüzden korsan win7 ult. kurdum ve 4 yıl onu kullandım. Win 8'i sevmediğim için 7'de devam etmiştim. Win 10 hoşuma gitti. Onu kurmak istiyorum ama lisansla ilgili sorunlarım ve sorularım burada başladı.

1) Şu anki korsan Win7'ye kullandığım kodu bulup, sağ altta gelen Win10 yükseltme yerinden(Korsan win7'im ama yükseltme simgesi geldi) yükseltip lisansı o kodla almak istesem kabul edilir mi? Win10'u sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim?

2) Eski Win7 starter'in lisans kodunu buldum ama artık Win7 ultimatede ya da 10'a yükseltmede işimi görür mü? (Yani o kodla güncel ve orijinal bir işletim sistemi kurabilir miyim?)

3) Yakında toplama bi PC dizmeyi düşünüyorum ama içine orijinal Win10 alıp kurmaya param yetmez bu yüzden o PC'ye UEFI Win10 kurup lisansı için, şu anki PC'deki korsan ultimate kodu ya da eski starter kodunu kullansam olur mu?

Bu 3 soruya zaman ayırıp ayrı ayrı cevaplayanlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı