Windows 10'u yeni bilgisayara aktarma

Yagiz3461

Hectopat
Arkadaşlar sistemimi satıyorum fakat key alma gibi bir durumum yok çünkü il dışındayım. Sistemimi alan kişi benim Windows hesabıma erişmiş olacak. Ben yeni sistem aldığım zaman Windows 10'u tekrar satın almam mı gerekecek? Yoksa kodla etkinleştirirsem olur mu?

Arkadaşlar sistemimi satıyorum fakat key alma gibi bir durumum yok çünkü il dışındayım. Sistemimi alan kişi benim Windows hesabıma erişmiş olacak. Ben yeni sistem aldığım zaman Windows 10'u tekrar satın almam mı gerekecek? Yoksa kodla etkinleştirirsem olur mu?
İnternette 30TL'ye satılan kodlar var onlar işinizi görür.

Lisansınız OEM ise yeni PC de kullanabilirsiniz.
Diğer türlü lisans anakarta tanımlı olacağından gidecektir.

OEM mi yoksa anakarta mı bağlı emin değilim fakat alıcı kendi Microsoft hesabına giriş yaparsa ben komut isteminden Windows etkinleştirip kendi hesabıma girebilir miyim?

Eğer lisansı microsoft hesabınız ile ilişkilendirdi iseniz yeni PC de etkinleştirirsiniz tabii OEM ise.
Önce siz OEM olup olmadığını öğrenin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komuto yazın çıkan ekranı buraya koyun bakalım.

Slmgr -dli

Eğer lisansı microsoft hesabınız ile ilişkilendirdi iseniz yeni PC de etkinleştirirsiniz tabii OEM ise.
Önce siz OEM olup olmadığını öğrenin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komuto yazın çıkan ekranı buraya koyun bakalım.

Slmgr -dli
Ben köyde olduğum için normalde satmayacaktım ama sattım bilgisayarı dedem alıcıya verecek hatta birazdan. Yanlış hatırlamıyorsam format sonrası kod ile etkinleştirmiştim o yüzden OEM sanırım

Geri
Yukarı