Windows 11 %100 disk kullanımı

Rowaulf

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çukurova/ADANA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5500 Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD Anakart: Gigabyte B450M k r1.0 Telefon 1 : iPhone 13 pro Telefon 2 : Redmi Note 11 128/6
Klavye: GamePower Warlock Compact Mouse: Everest Sagitta Mikrofon:Boya BY-M
Meslek
Video Editör / YouTuber
SSD veya HDD modeli
Seagate 1TB 7200RPM
Merhaba. 1TB 7200RPM kullanıyorum biliyorum Windows 11 için yetersiz ama 8.1 vs. kuramam çünkü Xbox Game Pass kullanıyorum. Sistemde bazen disk kullanımı %1 gibi olsa da bazen görev yöneticisinde System %100 disk kullanıyor ve bilgisayar aşırı kasıyor ekranda mouse bile takılmaya başlıyor ne yapmam gerek?

Merhaba. 1TB 7200RPM kullanıyorum biliyorum Windows 11 için yetersiz ama 8.1 vs. kuramam çünkü Xbox Game Pass kullanıyorum. Sistemde bazen disk kullanımı %1 gibi olsa da bazen görev yöneticisinde System %100 disk kullanıyor ve bilgisayar aşırı kasıyor ekranda mouse bile takılmaya başlıyor ne yapmam gerek?

Harddiskli bilgisayara Windows 11 kullanmak kimin aklına geldi.

SSD alın Başka çare yok.

Windows 10.

7200 RPM HDD ile Windows 11 kullanılabilir. Arada sırada Windows arkada update indirme, kurma bir işlem gerçekleştirirken HDD kullanımı %100 olur ki bu kaçınılmazdır lakin onun dışında kullanabilirsiniz.
SSD'ye göre kesinlikle yavaş çalışır lakin HDD kullanımı %100 olduğundaki gibi bir kasma her zaman yaşanmaz.
Kısacası yapabileceğiniz çok da bir şey yok, HDD kullanımı %100 olduğunda Windows'un arkadaki işlemi bitirmesini bekleyecek ya da SSD alacaksınız ya da Windows 8.1 geçeceksiniz zira Windows 10 için de fark eden bir durum olmayacak.

Geri
Yukarı