Çözüldü Windows 11 %125 ölçekte blur yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NecroBit

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
M2 Samsung SSD
Ekran kartı
RTX 3
Selam. Windows 11 işletim sistemi kullanmaktayım ve bu sorunu bir süredir araştırmaktayım. Net sonuç elde edemedim maalesef. Durum vaziyet şu. Dizüstü 1080p panel bilgisayarım var. Gözüm hep 720p laptopa alıştığından %100 ölçekli 1080p çözünürlük gözüme fazlasıyla küçük gözükmekte. Ben de %125 ölçekle kullanmak istedim ve örneğin aygıt yöneticisindeki yazılar bulanık gözüküyor. Birtakım harici programlarda benzer şekilde. Araştırmalarım sonucunda şekildeki gibi uygulamalara tek tek bu ayarı yaptığımda düzeliyor fakat bu kalıcı bir çözüm değil. Aslında ben çözümden ziyade cevapta arıyorum. Nedir bu saçmalık? Sizce Windows 11'in hikmeti mi yoksa Windows 10'da da aynı problemi yaşar mıydım?

Şekildeki yöntemleri denemiş bulunmaktayım. Benzer fikirlere açığım.
Dipnot: görselde Aygıt Yöneticisi menüsü bulanıklığı fark edilemeyebilir ben net olarak görmekteyim.

(PC bilgilerini girerken yanlışlıkla enter'ladım. Düzenleden de düzenleyemedim. Buradan da yetkililere duyurulur gözünüzü seveyim düzenle sekmesine bu ayarı ekleyin. Mağduruz :))

Şimdiden görüş ve tavsiyelerinize sağlık...

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    146,9 KB · Görüntüleme: 84
  • 3.png
    3.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 80
  • Ekran görüntüsü 2022-10-10 100805.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-10 100805.png
    116,2 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Özel ölçeklendirme yapıp bilgisayarı yeniden başlattınız mı? Genelde çözüm bu oluyor.
3.png görüntüsünde bu sekme mevcut ve bu yöntemi denedim dostlarım. Yazımda belirtmemişim üzgünüm. Ama maalesef işe yaramıyor.

Özel ölçeklendirme yapıp bilgisayarı yeniden başlattınız mı? Genelde çözüm bu oluyor.
Nasıl oldu bilmiyorum ama sanıyorum son güncellemeden sonra bu sorunu düzelttiler. Şuan oldu özel ölçeklendirmeyi tekrar uygulayınca. teşekkğr ediyorum ikinize de emeğinize sağlık :)

Konu kilit.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı