Çözüldü Windows 11 22000.194 kullananlara 5 Ekim'de güncelleme gelecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
5 Ekim'de yine 22000.194 yapısını mı kullanacağız yoksa yeni bir yapı mı gelecek?

Çözüm
12 Ekim'de 22000.252 yapısının gelebileceğine dair sızıntılar gördüm.
Yeni yapı gelecektir. Çünkü bu sürüm tam sürüm olacak gibi bir sürüm değil, saçma sapan bir sürü hata devam etmekte. 22000.252 yapısı gelecek.
Windows Update ile tek bir güncellemeye bakar bu sürümün kurulması. "22000" kısmında değişiklik olmayacaktır. Olmadığı için de kolaylıkla kurulacaktır.

5 Ekim sonrası Windows 11'e, tıpkı şu anda Windows 10'a her hafta geldiği gibi güncelleme gelecek tabii. Senede bir büyük güncellemeler de olacak. (Bu güncellemeler, şu anda birçok kişinin kurup kullanmaya başladığı Release Preview ISO'ya da gelecek.)

Seneye gelecek güncellemeyle şu anda Dev kanalında test edilen birçok özellik nihai sürüme eklenecektir.
Şimdi ben Insider betaya katılıp bu sürümü yüklesem yükledikten sonra beta üyeliğni kapatsam gelen güncelleme ile stabil sürüme geçmiş olur muyum?
Aslında kurduğunuz sürüm stabil sürüm, Insider'ı kapatmanızın sebebi stabil sürüme yeni Insider sürüm güncellemeleri gelmemesi için.

Kurulum sonrası Insider'ı kapatın, temiz kurulum yapanlar da Insider'a hiç giriş yapmasın. Onun dışında zaten yapılacak başka bir işlem yok. :)

Aslında kurduğunuz sürüm stabil sürüm, Insider'ı kapatmanızın sebebi stabil sürüme yeni Insider sürüm güncellemeleri gelmemesi için.

Kurulum sonrası Insider'ı kapatın, temiz kurulum yapanlar da Insider'a hiç giriş yapmasın. Onun dışında zaten yapılacak başka bir işlem yok. :)
Eyvallah hocam, bayağı açıklayıcı oldu. Yarın da böyle güncellemede mi gelecek acaba 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben Insider Beta'da kalmaya devam ediyorum. Zaten Mayıs 2020'den beri Insider Beta Channel üyesiydim. O zamanlar Windows 10 kullanıyordum, şimdi ise Windows 11 kullanıyorum.

Insider Beta'da kalmaya devam etsem sorun olur mu?

Ben Insider Beta'da kalmaya devam ediyorum. Zaten Mayıs 2020'den beri Insider Beta Channel üyesiydim. O zamanlar Windows 10 kullanıyordum, şimdi ise Windows 11 kullanıyorum.

Insider Beta'da kalmaya devam etsem sorun olur mu?
Beta sürümleri almak istiyorsanız kalabilirsiniz. Sizin tercihiniz. Çoğu kullanıcı nihai sürümü kurup Insider olmadan kullanmak istiyor diye anlatıyorum bu şekilde.

Windows Update ile tek bir güncellemeye bakar bu sürümün kurulması. "22000" kısmında değişiklik olmayacaktır. Olmadığı için de kolaylıkla kurulacaktır.

5 Ekim sonrası Windows 11'e, tıpkı şu anda Windows 10'a her hafta geldiği gibi güncelleme gelecek tabii. Senede bir büyük güncellemeler de olacak. (Bu güncellemeler, şu anda birçok kişinin kurup kullanmaya başladığı Release Preview ISO'ya da gelecek.)

Seneye gelecek güncellemeyle şu anda Dev kanalında test edilen birçok özellik nihai sürüme eklenecektir.
Release Preview ISO'yu şimdi yüklesem yarından sonra gelecek güncellemelerle stabil sürüme geçmiş olacak mıyız? Olmayacaksa yarını beklemek daha mantıklı, 1 gün için tekrar formatlayana kadar beta kullanmayalım.

Release Preview ISO'yı şimdi yüklesem yarından sonra gelecek güncellemelerle stabil sürüme geçmiş olacak mıyız? Olmayacaksa yarını beklemek daha mantıklı, 1 gün için tekrar formatlayana kadar beta kullanmayalım.
Evet, geçiyorsunuz. Sadece yapmanız gereken tek bir ayar var.

Ayarlar'a girip Windows Update > Windows Insider Programı yolunu izleyin. Karşınıza gelen Insider ayarları sayfasında şöyle bir seçenek mevcut;
windows 11 insiderdan çıkma v2.png

Ben İngilizce Windows kullandığım için böyle görünüyor. Türkçe Windows'ta bu seçenek Türkçe olacaktır. Bu ayarı açtığınızda bilgisayarınız Insider programından çıkmak için Windows 11'in nihai çıkışını bekleyecektir. Windows 11 çıkınca da bilgisayarınız Insider'dan çıkmış olacaktır.

Release Preview ISO'yu şimdi yüklesem yarından sonra gelecek güncellemelerle stabil sürüme geçmiş olacak mıyız? Olmayacaksa yarını beklemek daha mantıklı, 1 gün için tekrar formatlayana kadar beta kullanmayalım.
O sürüm Beta değil, sadece Beta kanalından yayınlandı şu anda. Yarın da son kullanıcı için yayınlanacak aynı sürüm.

Beta kanalını seçerek yükseltme yapanların Insider'dan çıkış yapması gerekiyor sadece. İleride nihai sürüm sonrası çıkan build'ler güncelleme ile gelmesin diye. Sıfırdan ISO'yla kurduktan sonra ise bir şey yapmaya gerek yok.

Bugün Beta adlı sürümü de kursanız, yarın da RTM olanı kursanız aynı şeyi kurmuş olacaksınız.

O sürüm Beta değil, sadece Beta kanalından yayınlandı şu anda. Yarın da son kullanıcı için yayınlanacak aynı sürüm.

Beta kanalını seçerek yükseltme yapanların Insider'dan çıkış yapması gerekiyor sadece. İleride nihai sürüm sonrası çıkan build'ler güncelleme ile gelmesin diye. Sıfırdan ISO'yla kurduktan sonra ise bir şey yapmaya gerek yok.

Bugün Beta adlı sürümü de kursanız, yarın da RTM olanı kursanız aynı şeyi kurmuş olacaksınız.
Problemsiz kurdum, Insider'da da yokum dediğiniz gibi. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı