Rehber Windows 11 25217 sürümünde yenilenen arama butonunu aktif etme

Herkese selamlar. Yeni rehberle karşınızdayım. Bugün ele alacağımız konu Windows 11 25217 surumunde yenilenen arama butonunu aktif edeceğiz özelliğini nasıl aktif ederiz onu anlatacağım.
Sorumluluk Kullanıcıya Aittir.
İlk olarak Windows'tan gizli özellikleri etkinleştirmemize yardımcı olacak küçük bir uygulama olan Vivetool'u indirmeniz gerekecek.

Vivetool'u indirdikten sonra, işletim sisteminde tam yönetici ayrıcalıklarına sahip olabilmemiz için arşivin içeriğini System32 konumuna çıkarmanız gerekecek.
Arşive sağ tıklayın ve ardından tümünü ayıkla seçeneğine tıklayın. System32 konumunu seçin ve ardından ayıkla öğesine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, CMD'yi yönetici olarak açmanız ve ardından aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

Ardından komut istemcisini yönetici olarak açıyoruz
vivetool /enable /id:40887771
vivetool /enable /id:39263329 /variant:3
vivetool /disable /id:40887771
vivetool /disable /id:39263329 /variant:3

Kodu Girip Bilgisayari Yeniden Başlatıyoruz
Ayarlar uygulamasında Kişiselleştirme > Görev Çubuğu altındaki açılır menüden erişilebilir.
1665159245411.png

Yenilenen Windows arama butonu 1
1665157084861.png

Yenilenen Windows arama butonu 2
1665157133239.png

Böylece Windows 11 25217 surumunde yenilenen arama butonunu aktif etmiş olduk
Bir sonraki rehberde görüşmek üzere.
Uppermosthide28.

Son düzenleme:
Herkese selam. Yeni rehberle karşınızdayım. Bugün ele alacağımız konu Windows 11 25217 surumunde yenilenen arama butonunu aktif edeceğiz özelliğini nasıl aktif ederiz onu anlatacağım.
İlk olarak Windows'tan gizli özellikleri etkinleştirmemize yardımcı olacak küçük bir uygulama olan Vivetool'u indirmeniz gerekecek.

Vivetool'u indirdikten sonra, işletim sisteminde tam yönetici ayrıcalıklarına sahip olabilmemiz için arşivin içeriğini System32 konumuna çıkarmanız gerekecek.
Arşive sağ tıklayın ve ardından tümünü ayıkla seçeneğine tıklayın. System32 konumunu seçin ve ardından ayıkla öğesine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, CMD'yi yönetici olarak açmanız ve ardından aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

Ardından komut istemcisini yönetici olarak açıyoruz
vivetool /enable /ID: 40887771

Kodu Girip bilgisayari Yeniden Başlatıyoruz
Ayarlar uygulamasında Kişiselleştirme > Görev Çubuğu altındaki açılır menüden erişilebilir.

Yenilenen Windows arama butonu 1
Eki Görüntüle 1537802

Yenilenen Windows arama butonu 2
Eki Görüntüle 1537803

Böylece Windows 11 25217 surumunde yenilenen arama butonunu aktif etmiş olduk
Bir sonraki rehberde görüşmek üzere.
Uppermosthide28.

Çok beğendim rehber için teşekkürler. Windows 10'da kullanılabilir mi? Uygulama yoluyla vs.

Maalesef hocam ben 22h2deyim bende bile çalışmıyor yalnızca 25217 sürümünde çalışıyor.

25217'de bile varsayilan olarak kapalı vivetool yardımıyla açıyoruz.

Aslında Windows 10'dakini de beğeniyordum ama bunu gördükten sonra bunu daha çok beğendim. Daha modern gibi olması çok hoşuma gitti. Biz sadece izliyoruz 😢

@Leon Dayı Windows 11 için bu kadar şeye gerek yok, Windows 10 şu anda çok daha stabil ve çok daha hızlı. Dosya gezgininde klasörlerden giriş çıkış yaparken dahi sayfayı yeniden yükleyen saçma sapan bir sisteme sadece tasarım için geçmeyin. Kaldı ki Fluent Design ile Windows 10'un çok çok daha modern göründüğünü düşünüyorum.

@Leon Dayı Windows 11 için bu kadar şeye gerek yok, Windows 10 şu anda çok daha stabil ve çok daha hızlı. Dosya gezgininde klasörlerden giriş çıkış yaparken dahi sayfayı yeniden yükleyen saçma sapan bir sisteme sadece tasarım için geçmeyin. Kaldı ki Fluent Design ile Windows 10'un çok çok daha modern göründüğünü düşünüyorum.

Haklısınız vazgeçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı