Windows 11 ayarlar açılmıyor

enesram

Centipat
Daha fazla  
Windows 11 yükledim. Sonra bri hata aldım gücellemeden sonra. Hata sistemde sadece mouse imleci gözüküyordu. Geriye kalan siyah ekrandı. Format atıp bir daha kurduk. Bu sefer yine aynı hatayı aldım. Sonra nedeninin Windows Update'in ekran kartı driver ı yüklemesi kaynaklı buldum. Komutlar kullanarak işlemler yapmaya başladım ve açıldı. Sonra normal mdnin driverini kendi sitesindeb yükledim. Ama sonra ayarlar bir daha açılmadı. Şu komutu yazmam gerektiği söylendi: Get-appxpackage Windows. İmmersivecontrolpanel | reset-appxpackage. Bu komut uygulamaya reset atıyormuş ama yine de değişen bir şey yok. Mesele sağ tık ekran ayarları.

Screenshot 2021-10-16 170411.png

Çözüm bulamadım yardımcı olur musunuz?

Merhabalar. Konuyu hortlatmış gibi olacağım biraz fakat 1 saat öncesinde Windowsumu 11'e fotmatladım 1 saattir bir problem yoktu fakat PC'ye restart attıktan sonra Ayarlar kısmı açılmamaya başladı. Hata vermemekte sadece açılır gibi olup kapanmakta.

Bir hatayı sadece sağ tık>görüntü ayarları yaparsam almaktayım. Aldığım hata da şu ;
1655569695096.png

Siz problemi çözebildiniz mi ? veya çözümünü bilen biri çıkar mı?

Ben dosyalarım kalsın seçeneğini işaretleyerek sıfırladım. Problemin kaynağı bazı DLL dosyalarının bir hata ya da program yüzünden silinmesi anladığım kadarıyla. Benim çoğu programım D: Diskine kayıtlı olduğundan gitmedi. D: De kayıtlı olanları silmiyor. Siz de eğer D diskiniz varsa kaydedebildiğiniz programları oraya kaydedip dosyalarım kalsın seçeneğini işaretleyip sıfırlayın. Ben böyle düzelttim. Size de bol şanslar bu konu hakkında🙂

Hocam ilk olarak CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
Oraya SFC /scannow yazın ve entere tıklayın.
%100 olunca bilgisayarınızı kapatıp yeniden açın.
Sorun çözülürse haber verin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı