Çözüldü Windows 11 bildirim paneline tıklayınca veya kaydırınca kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Galatas4ray

Hectopat
Sorunumu şöyle açıklamak istiyorum. Bildirim paneli 2 farklı sebeple kendiliğinden kapanıyor.

1. Windows 11 bildirim panelini açıp küçük pencerede iken sorunlu bölgeye tıkladığımda pencere kapanmıyor lakin pencereyi tam ekran yapıp sorunlu bölgeye tıklayınca pencere hemen kapanıyor.

2.Sorun ise yine benzer bildirim paneli küçük pencere olarak açılıp aşağı doğru mouse tekerleğiyle aşağı doğru kaydırınca pencere yine kapanıyor.

Videoyu izlerseniz daha net bir şekilde anlarsınız. Videoda her şeyi net bir şekilde kayıt altına aldım.
Windows 11 Pro son güncelleme yüklü.

Video linki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem bilgisi

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-06 160541.png
    52,8 KB · Görüntüleme: 14
Çözüm
Yükseltme yapınca hatalar olabiliyor. DISM ve SFC araçlarını denediniz mi?
DISM ve SFC araçlarını denedim Microsoft destek birimiyle de iletişime geçtim sorun devam ediyor.

Yeniden format atıp temiz kurum yapınca düzeldi. Demek ki windows 10 üzerine windows 11 güncellemesi yapınca sorun oluyor.
Onarmayı deneyebilirsiniz.

Bir de Tweak programı kullandınız mı?

Tweak programı kullanmadım.
Microsoft sitesinde orjinal iso dosyası ile yükleme yaptım Media Creation tool ile. Windows 10 yüklüydü formatlamadan direk windows 11 yükselttim.

Tweak programı kullanmadım.
Microsoft sitesinde orijinal ISO dosyası ile yükleme yaptım Media Creation Tool ile. Windows 10 yüklüydü formatlamadan direk Windows 11 yükselttim.

DISM ve SFC araçlarını denedim Microsoft destek birimiyle de iletişime geçtim sorun devam ediyor.

Yeniden format atıp temiz kurum yapınca düzeldi. Demek ki windows 10 üzerine windows 11 güncellemesi yapınca sorun oluyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…