Windows 11 boşta %100 işlemci kullanımı

Beğenmedim atmak öyle bir şey değil. Sen olayı çok yanlış anlamışsın. İntikam amaçlı konmadı o buton. :)
Hocam ben intikam falan almıyorum, konu sahibine Windows 10 önerdim. Siz gelip Windows 11'i savunuyorsunuz. Eksilerini söyleyince beğenmedim atıyorsunuz. Eğer düşünceme katılmıyorsanız bu kadar uzatmaya gerek yok. OS X'e şimdi stabil değil dediniz resmen beğenmedim atarak. Hem hackintosh, hem de gerçek Mac kullanmış birisiyim. Stabil bir işletim sistemi OS X.

Bunu indirin. Daha sonra "İşlemci boşta kalma devre dışı" için tik kaldırın. Bunu yaptığınız zaman Windows güç planında işlemci güç yönetimi kısmında görünecektir. Muhtemelen "İşlemci boşta kalma devre dışı" ayarınız "Boşta kalmayı devre dışı bırak" olarak ayarlanmış gibi. Bu ayarı "Boşta kalmayı etkinleştir" yaparsanız düzelir.

Hocam ben intikam falan almıyorum, konu sahibine Windows 10 önerdim. Siz gelip Windows 11'i savunuyorsunuz. Eksilerini söyleyince beğenmedim atıyorsunuz. Eğer düşünceme katılmıyorsanız bu kadar uzatmaya gerek yok. OS X'e şimdi stabil değil dediniz resmen beğenmedim atarak. Hem hackintosh, hem de gerçek Mac kullanmış birisiyim. Stabil bir işletim sistemi OS X.
Ben OS X stabil değil diye bir şey demedim. Nereden çıktı OS X ile ilgili konuşmadım bile ben. 😅 OS X muhteşem bir işletim sistemidir.

Kötü demediler az daha zamanı var dediler.
Kime göre iyi kime göre kötü ama tam toparlanması için en az minimum 2-3 yıl gerekli Windows 10 çok sorunları ve o bile 5-7 yılda anca toparladı, yani işin kısası Windows 11 toplarlanmadı baya bi sürecek.

Yine gelmiş Windows 11 düşmanları. Ne istiyorsunuz anlamadım mis gibi işletim sistemi.
Sorunları yüzünden den dolayı çok kötü toparlanması baya sürecek, hatta bazı kişilerde ciddi bir şekilde sisteme zarar veriyor ama bu ne yazık ki Microsoft'un umrunda değil ama bir çok kişi tarafından işletim sistemi hataları yüzünden insanları mağdur edip bilgisayarlarını bozarlarsa işte o zaman yandılar fena bir şekil tazminat davası yerler.

amd 7800x3d işlemcim var aynı sorunu bende yaşıyordum araştırmalarım neticesinde. aşağıdaki videoya denk geldim. diğer adımlara gerek kalmadan nihai performans yapınca direk düzeldi. Oyunlarda darboğazmı oluyor vs. diye düşünmekten kurtuldum. technopat bununla ilgili bir rehber yaparsa herkese ulaşır.
Ara>cmd>yönetici olarak çalıştır>kodu yapıştırıp enter diyin>powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61>cmdyi kapatın>denetim masası>güç seçenekleri>ek planları göster>nihai performans
yeniden başlatmaya gerek bile kalmadan düzeldi bu adımları izleyince. yapamayanlar için orjinal video aşağıdadır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O kadar Windows 11 sorun yaşatır dedik Windows 11'e geçilir mi konularında. Windows 11'in halen eksileri var. Windows 10 kullanmanızı öneririm hocam. Bu sorun bende de vardı. Önce güncellemeleri kontrol edin, yükleyin. Bazen güncellemeler ile düzeliyor hatalar.
Konuyu saptırdığın için tebrik ederim. Bir daha bu hatayı yapmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı