Windows 11 ekran parlaklığı değişmiyor

Deffizy

Hectopat
Başlıkta belirttigim gibi ekran parlaklıgını ayarlayamıyorum düşürüp arttırınca tepki vermiyor. Ekran kartı driverim güncel DDU ile kaldırıp temiz kurulum yaptım ama fayda etmedi. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Aynı sorunu ben de yaşamıştım genelde kayıt defteri ile alakalı oluyor.
CMD'yi yönetici olarak çalıştır de ve aşağıdaki kodları yapıştırıp enter ile çalıştır. İlkinde "y" yani evet deyip bilgisayarı yeniden başlatmanız ve işlem bitmeden herhangi bir tuşa basmamanız gerek. Ne işe yaradıklarını yazdım zaten.

Chkdsk /r /f: Amacı bir disk birimindeki dosya sistemi ve dosya sistemi meta verilerinin bütününü taramak ve bulduğu mantıksal dosya sistemi hatalarını düzeltmektir. Ayrıca hedef diskte fiziksel hasar nedeniyle oluşan bozuk sektörleri tespit etmek için de kullanılabilir.

SFC /scannow: Windows sistem dosyalarını onarır.

DISM /online /cleanup-image /checkhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth: Bu üçü aynı şekilde bilgisayarınızdaki sorunları tarar ve optimize eder.

Aynı sorunu ben de yaşamıştım genelde kayıt defteri ile alakalı oluyor.
CMD'yi yönetici olarak çalıştır de ve aşağıdaki kodları yapıştırıp enter ile çalıştır. İlkinde "y" yani evet deyip bilgisayarı yeniden başlatmanız ve işlem bitmeden herhangi bir tuşa basmamanız gerek. Ne işe yaradıklarını yazdım zaten.

Chkdsk /r /f: Amacı bir disk birimindeki dosya sistemi ve dosya sistemi meta verilerinin bütününü taramak ve bulduğu mantıksal dosya sistemi hatalarını düzeltmektir. Ayrıca hedef diskte fiziksel hasar nedeniyle oluşan bozuk sektörleri tespit etmek için de kullanılabilir.

SFC /scannow: Windows sistem dosyalarını onarır.

DISM /online /cleanup-image /checkhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth

DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth: Bu üçü aynı şekilde bilgisayarınızdaki sorunları tarar ve optimize eder.
Dediklerinizi yaptım fakat sorun hala çözülmedi

Geri
Yukarı