Windows 11 geç açılmaya başladı

Dediğim gibi normal kullanımda neredeyse hiç WattMan hatası almadım, şimdi bilgisayar açılırken vermeye başladı sürekli, karttan ziyade sistemsel bir sorundan dolayı veriyor gibi WattMan'ı.

NVIDIA'da neden böyle bir sorun yok acaba sorun AMD de bence AMD'nin hatadan haberi yok.

Dediğim gibi normal kullanımda neredeyse hiç WattMan hatası almadım, şimdi bilgisayar açılırken vermeye başladı sürekli, karttan ziyade sistemsel bir sorundan dolayı veriyor gibi WattMan'ı.

Evet AMD'nin yazılımları maalesef NVIDIA kadar stabil değil.

NVIDIA'da neden böyle bir sorun yok acaba sorun AMD de bence AMD'nin hatadan haberi yok.

Bu yüzden NVIDIA tercih ediliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde maksimum 10-15 saniyede açılan bilgisayar 5 dakikada anca açılmaya başladı. İlk güç verdiğimde Radeon Pro Settings ekranı geliyor ardından siyah ekran oluyor ve görüntü gelmiyor, sistemi kapatıp tekrardan güç veriyorum. Bu sefer Radeon Pro Settings ekranı geliyor fakat yaklaşık 5 dakika boyunca bekletiyor ardından görüntü alıyorum. Windows 11 Pro kullanıyorum, sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Windows Kioxia Exceria SATA SSD'ye kurulu.

Ayrıca garip bir şekilde sistemi her açarken Wattman uyarısı almaya başladım, normal kullanımda bir sorun yok.
Steam, epic gibi programlar açılış süresini etki ediyor. Bu yazılımları kullanıyor musun?

Steam, epic gibi programlar açılış süresini etki ediyor. Bu yazılımları kullanıyor musun?
Steam'i kullanıyorum, başlangıçtan kaldırıp tekrar denedim değişen bir şey olmadı. DDU ile sürücüleri silip tekrar kuracağım boş olduğum bir zaman, yine olmazsa son çare format. Çözüm yolu varsa dinlemedeyim tabii.

Bence temiz format at. Yapacağın şeyler sistemi hantal bile yapabilir.
Zaten kartla ilgili de problemim vardı. Manuel ayarlarda fanları boşta bile 3200RPM'e alıyor, frekans değerlerini, güç tüketimini falan anlamsız bir şekilde sınırlıyor. Formatla onları da çözerim belki, olmadı o da garantiye gider artık ne diyeyim. :D
Burdan 6000 serisinden kart çıkarıp da 0DB özelliği koymayan XFX'e selam olsun.

Sıkıntılı değil. Sıkıntılı olsa başından beri sorun yaşardı.

Konu sahibine cevabım BIOS zamanını atar mısınız Görev Yöneticisi'nden?
10.9 saniye diyor, Radeon Pro Settings ekranında kafadan bi' 4-5 dakika bekliyorum her açılışta.

Yeni konular

Geri
Yukarı