Windows 11 geliştirici güncellemesini yüklersek oyunlar açılır mı?

Karşılaştığınız ve ya görmediğiniz hatalar olabilir. Benim şuan sistemim`de dualboot olarak kurulu. Youtube izlerken alt tab yaptım mı tarayıcı çöküyor. Ayrıca 2-3 kez`de mavi ekran aldım. Ek olarak yazılar gözükmüyor görev yöneticisindeki.
Dual bot key sorun çıkarmıyor mu?

Oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım. Ama oyun dışında çok rahatsız etmese de bazı problemleri var. Güvenli modda "explorer.exe" çalışmıyor, masaüstü vs. görünmüyor bu sebepten. Arama kısmında bazı uygulamaları yönetici olarak açmaya çalıştığımda bazılarında sağ tık menüsü açılmıyor. Ekran kartı sürücüsü kurarken de birkaç sorun yaşadım ama kuruldu.

Benim arkadaşım kullanıyordu Windows 8.1 ve Windows 10 yan yana bir sıkıntı çıkmıyordu.
Evet, denedim. Şu an en mantıklısı Dual olarak kurmak. Disk alanımdan feragat edip Windows 10'un yanına Windows 11 kurdum. 1 saat gezindikten sonra hevesimi alıp Windows 11 için ayırdığım diski Windows 10'a iade ettim. Denemek isteyenler bu şekilde en sağlıklı yöntemi deneyebilir.

Kişisel görüşüm (altını çiziyorum): Windows 11 hala geliştirme aşamasında. Her ne kadar Windows 10 üzerine kurulu olsa da uyumluluk sorunu yaşayabilirsiniz. Misal Windows 10'da kullandığım Lenovo Vintage ve Logitech Options uygulamaları Windows 11'de çalışmadı. Yükleniyor ama işlevlerini yerine getirmiyor uygulamalar. Ayrıca bir arkadaş başka bir konuda Masaüstü(ne) dön çizgisinin inceliğinden bahsetmişti. Gerçekten Microsoft tasarım ekibi ya kör ya da baştan savma iş yapıyor. Hız olarak fena değil, gayet akıcı buldum. Nihai sürüm çıktıktan 1 yıl sonra ölmezsek geçmeyi düşünebilirim.

Geri
Yukarı