Çözüldü Windows 11 güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
Goodram 16 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
MVD 500GB M2.SSD
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
Gigabyte H610M V2
İşlemci
i3 12100F
Arkadaşlar son 1 aydır her gelen güncelleme bir şeyler planlandığı gibi gitmedi hatası verip güncellemeyi geri alıyor. Her güncellemede bu oluyor. Av olarak Kaspersky yüklü. Yardım edebilir misiniz? Windows Update ekranında bir hata gözükmüyor.

Çözüm
Hocam aynı şekilde komut istemini yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla

Netsh int ip reset a.txt
Netsh winsock reset
Netsh winhttp reset proxy
Netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns

komutlarını girip yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse çare format.

@Fueren Hala aynı sorunu yaşıyorsanız;

Sonunda sorunu çözebildim.
C:\ konumundaki $WinREAgent klasörünü silip (Klasör genelde gizli olur) geri dönüşüm kutusunu boşalttım ve güncellemeyi yaptım sorunum çözüldü.

Kaynak:
Redirecting
Arkadaşlar son 1 aydır her gelen güncelleme bir şeyler planlandığı gibi gitmedi hatası verip güncellemeyi geri alıyor. Her güncellemede bu oluyor. Av olarak Kaspersky yüklü. Yardım edebilir misiniz? Windows Update ekranında bir hata gözükmüyor.

TPM Secure Boot aktifmi hocam?

Arama kutusuna cmd yazıp çıkan komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth yazıp entera basın. İşlem yüzde yüz olduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp güncelleştirmeleri yapmayı deneyin.

İşe yararsa yazın hocam bende aynı sorunu yaşıyorum.

Evet. Aktif ikisi de. 1 aydır böyle oluyor artık bilgisayarı kapatırken yarım saat güncellemenin bitmesini bekliyorum. 100 oluyor sonra pat diye bir şeyler ters gitti diyor. Windows üzerinden bir ayar mı yapmak lazım?

Bilgisayar kapatırken masaüstünde alt F4 atıp öyle kapatın. O şekilde güncellemeden kapatıyor.

Şimdi bitti yeniden başlatıyorum sonucu söylerim.

Maalesef yine aynı hatayı alıyorum.

Netsh int ip reset a.txt
Netsh winsock reset
Netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns

komutlarını girip yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Sorun devam ederse çare format.

Netsh int ip reset a.txt
Netsh winsock reset
Netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns

@Fueren Hala aynı sorunu yaşıyorsanız;

C:\ konumundaki $WinREAgent klasörünü silip (Klasör genelde gizli olur) geri dönüşüm kutusunu boşalttım ve güncellemeyi yaptım sorunum çözüldü.

Kaynak:
Redirecting

Çözüm
@Fueren hala aynı sorunu yaşıyorsanız;

C:\ konumundaki $winreagent klasörünü silip (klasör genelde gizli olur) geri dönüşüm kutusunu boşalttım ve güncellemeyi yaptım sorunum çözüldü.

Kaynak:
Redirecting

Hocam ben şu an Linux'a geçtim 😅. Yani dualboot yaptım ama Linux kullanıyorum gündelik olarak. Bir ara deneyeceğim sağ olun.

Geri
Yukarı