Windows 11 "hesabınızda oturum açamıyoruz" hatası

Roninshi

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı her açtığımda "hesabınızda oturum açamıyoruz" hatasını alıyorum. Her şeyim sıfırlanıyor. Uygulamalarım kayboluyor. Ayarlarım gidiyor. Bilgisayarı 4 kez sıfırlamaya çalıştım %50 civarlarına ulaşınca hepsi hata veriyor. Hiçbir şekilde düzeltemiyorum. Yardımcı olur musunuz? Gerekirse Windows 10'a geçmek istiyorum. Windows 11'e geçtiğimden beri bir türlü rahata kavuşamadım her seferinde saçma sapan hatalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oturum açma hizmetleri açık mı? Bir de hesap ayarlarına bakın.

Belki işine yarar :

1. Komut istemini yönetici olarak aç.
  2. Komut isteminde şu komutu uygulanet user administrator /active:yes
    bu komut bilgisayarındaki gizli yönetici hesabını aktif hale getirecektir.
  3. Bilgisayarını yeniden başlat.
  4. Bilgisayar açıldığında Windows ve R tuşlarına bas ve çalıştır ekranına regedit yaz enter tuşuna bas. Kayıt defterinde şu yolu izle.
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
  5. Burada S-1-5-21-*** şeklinde profiller göreceksin. Bu ifadeler birden fazla olmalı. Bu ifadelerden içinde ProfileImagePath girdisinin değeri c:\Users\samet*** gibi olan değeri bul. Burada tabi samet yazan yerde senin kullanıcı adın olmalı.
  6. S-1-5-21-*** değerini seç ve sağ tuşla tıkladıktan sonra sil seçeneğini seç.
  7. Sonra tekrardan diğer S-1-5-21-*** değerine bak. Tekrardan ProfileImagePath girdisinin değeri C:\Users\HesapAdı.BilgisayarAdı (örneğin C:\Users\samet.DELL) olan ifadeyi bul.
  8. Sonra buradaki ifadeden bilgisayar adı ve noktayı sil.(örneğin C:\Users\samet.DELL ise bunu (örneğin C:\Users\samet yap)
  9. Tamam diyerek bu pencereden çık.
  10. Kayıt defteri düzenleyiciden çık.
  11. Windows gezginini aç ve buradan Görünüm > Seçenekler > Klasör ve arama seçeneklerine git. Görünüm sekmesinde Gizli Dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretle ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğinin işaretini kaldır.
  12. C:\Users\%HesapAdı.BilgisayarAdı% klasörüne git. Buradaki şu dosyaları bul : NTUSER.DAT , NTUSER.DAT.LOG1, NTUSER.DAT.LOG2, NTUSER.INI
  13. Bu dosyaları C:\Users\%HesapAdı% klasörüne kopyala.
  14. Bu dosyalar zaten var diye uyarı görürsen üzerine yaz.
  15. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.

@Criesley Bahsettiğiniz metinde 5. adımı uyguladım fakat 6. adıma geldiğimde bahsettiğiniz (örneğin C:\Users\samet.DELL) ibaresine benzer belgelerden sanırım 3 tane olduğuna rastlıyorum. Ne yapmam gerek?

1666638294884.png

1666638248021.png

1666638259729.png

Son düzenleme:
C:\Users\samet.DELL ise bunu (örneğin C:\Users\samet yap) diyor ya burada değil sistem dosyalarında.

Dostum hiç uğraşmadım. Tüm kullanıcı profillerini ve tüm dosyalarımı silip tertemiz bir oturum profili oluşturdum ve işe yaradı. Yardım etmeye çalıştığın için sağ ol.

Geri
Yukarı