[Kapalı] Windows 11 Home/Pro x64 | NTLite ISO

• Konuyu başlatan AJFA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kolay gelsin hocam. Biraz da Xbox'ı, Store'u ve Microsoft hesabı özelliğini devre dışı bırakma sebebim budur. Sosyal üzerinde iki alternatif olmalı. Birisi sizin ISO'nuz yani Store, Xbox ve Microsoft hesabı ekleme özelliği bulunan, bir diğeri bu özellikleri kullanmayan ve minimum sadeliği hedefleyenler için bir ISO.

Windows 10 21H2 ve Windows 11 için düzenleme yaptığınızda etiketlerseniz bu konuya da eklemek isterim. (y)
Dediğinize katılıyorum. Bazı kullancılar ısrarla Store ve Xbox istemiyorlar.
Microsoft sistemleri sunduğu gibi çalışmalara başlayacağım.

Kurdum, sorunsuz çalışıyor. Gayet güzel olmuş. Virüs vs. yok.

Sistemleri az buçuk oyunları kaldırabilen kullanıcılara bu gibi düzenlenmiş Windows'lar pek gerekli olmuyor.

@OgnitorenKs kendi ISO'larında Microsoft hesabı ve Xbox hizmetlerine yer veriyor. Windows 11 için de bir düzenleme yapar belki, ki bence yapacaktır. :)

Windows 11 destekli, oyun dışında günlük kullanım için tercih edilen laptoplara ve bilgisayarlara kurulması daha mantıklı benim ISO'nun.

HDD sistemlerde bayağı rahatlayacağını düşünüyorum aslında çünkü arkada iş çeviren uygulamalar neredeyse yok :D
Edit: Ama yine de Xbox uygulamalarına göre de tasarlarsan ileride daha iyi olacağını düşünüyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık çok güzel olmuş. Güncellemeleri denetlediğimde şöyle bir güncelleme buldu. 2021-X64 tabanlı sistemler için Windows 11 09 toplu güncelleştirmesi (KB5005635). Bunu yüklemeli miyim? Bilgisayarı yavaşlatır mı?

Eline sağlık çok güzel olmuş. Güncellemeleri denetlediğimde şöyle bir güncelleme buldu. 2021-X64 tabanlı sistemler için Windows 11 09 toplu güncelleştirmesi (KB5005635) bunu yüklemeli miyim? Bilgisayarı yavaşlatır mı?
Güncellemeler önemli, güvenlik konusunda iyileştirmeler ve hata gidermeleri oluyor. Bu ISO'da da kurulmasında bir sakınca yok.

Güncellemeler önemli, güvenlik konusunda iyileştirmeler ve hata gidermeleri oluyor. Bu ISO'da da kurulmasında bir sakınca yok.

Tamam, şu an yavaş da olsa indiriyor. Teşekkürler.

Hocam geçmeyi düşünüyorum da iki sorum var:
1) Eskiden sürücülerin Windows 10 sürümlerini Double Driver ile yedeklemiştim, bu ISO dosyası ile Windows 11'i kurduğumda o sürücüler çalışır mı?
2) Ve bu yöntem ile ISO dosyasını düzenleyip (sistemde TPM 2.0 yok ve işlemci desteklenen işlemciler listesinde değil.) Temiz kurulum yaptığımda sıkıntı çıkar mı?
@AJFA

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam geçmeyi düşünüyorum da iki sorum var:
1) Eskiden sürücülerin Windows 10 sürümlerini Double Driver ile yedeklemiştim, bu ISO dosyası ile Windows 11'i kurduğumda o sürücüler çalışır mı?
2) Ve bu yöntem ile ISO dosyasını düzenleyip (sistemde TPM 2.0 yok ve işlemci desteklenen işlemciler listesinde değil.) Temiz kurulum yaptığımda sıkıntı çıkar mı?
@AJFA
  1. Windows 10 sürücüleri %99 Windows 11'de de çalışıyor. Tabii 11 sürümleri varsa onları direkt indirip harici bir diske, bir USB belleğe ya da telefon hafızasına kaydedin. Olmadı dediğiniz yazılımla da yedekleme yapabilirsiniz işinize yarıyorsa.
  2. Çalışan TPM Bypasslama yöntemleri bu ISO'larda da çalışır. (y)
Kurmadan önce konudaki "Önemli!" başlığını da okumadıysanız okuyun, orada ISO hakkında bilinmesi gerekenleri listeledim.

5 Ekim'de çıkan sürüm için umarım çabuk ISO dosyası yayınlarsınız. Fakat Store ve Xbox'lı sürümde olursa iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı