Çözüldü Windows 11 için Secure Boot nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

398708

Hectopat
Selam iyi akşamlar. Nasılsınız? Konuya gelirsem, uzun zaman sonra yeni bir sistemim oldu ve Valorant'ı indirmek istedim ancak Secure Boot ile alakalı bir hata aldım. Tam olarak Secure Boot bu konuda ne işe yaramakta? Secure Boot kulanmanin diğer uygulama ve oyunlarda zararı var mıdır?

Çözüm
Aradığım cevap pek bu değildi, Secure Boot'un zararı var mıdır? Yani mesela Blender uygulamasinda hataya yol açar vs. gibi yoksa oldukça yararli bir şey mi?

Videoda Security Boot'un ne olduğu ve ne için kullanıldığı belirtilmiş. Blender vs uygulamasıyla bağlantısı yok. Yararı; farklı kişi tarafından veya yanlışlıkla farklı işletim sistemini boot etmeyi engellemek.
İyi akşamlar. Açıklama mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aradığım cevap pek bu değildi, Secure Boot'un zararı var mıdır? Yani mesela Blender uygulamasinda hataya yol açar vs. gibi yoksa oldukça yararli bir şey mi?

Videoda Security Boot'un ne olduğu ve ne için kullanıldığı belirtilmiş. Blender vs uygulamasıyla bağlantısı yok. Yararı; farklı kişi tarafından veya yanlışlıkla farklı işletim sistemini boot etmeyi engellemek.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı