Rehber Windows 11 Insider (Dev) Kanalında Süper Çözünürlüğü Aktif Etme

Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz - 16 GB 3000 MHz RAM - VEGA 8 Grafik Kartı (4 GB VRAM) |
Windows 11'de eğer Insider Dev kanalını kullanıyorsanız ve Süper çözünürlük özelliği aktif değilse Vivetool ile bu özelliği aktifleştirmeniz mümkün.

Vivetool indirin ve Tümünü ayıkla kısmından ayıklama yolunu C Diski > Windows > System32 olarak seçin.

Ardından komut istemini Yönetici olarak çalıştırıp bu komutu girin

Vivetool /enable /ID: 39695921 /variant: 3

Vivetool İndirme Linki: Releases · thebookisclosed/ViVe
Bende bu özellik Varsayılan olarak açıktı Bazı oyunlar için aktif ettim yarın deneyimlerimi yazacağım.

IMG_20240220_233300_124.jpg

IMG_20240220_233253_481.jpg

Son düzenleme:
Geçenlerde görmüştüm adı buymuş. Keşke gelişse de NVIDIA kart fiyatlarini indirmek zorunda olsa. RTX önem kaybedince AMD için de güzel olur.

Aslında her şey yazılımda bitiyor NVIDIA'nın DLSS özelliğini bazı kişiler port etmişti yani 4000 serisi almadan oyun dosyalarını değiştirerek aktif edebiliyordun. AMD bununla için donanım ayırt etmiyor tüm ekran kartlarına veriyor NVIDIA bu konuda biraz para göz.

Aslında her şey yazılımda bitiyor NVIDIA'nın DLSS özelliğini bazı kişiler port etmişti yani 4000 serisi almadan oyun dosyalarını değiştirerek aktif edebiliyordun. AMD bununla için donanım ayırt etmiyor tüm ekran kartlarına veriyor NVIDIA bu konuda biraz para göz.

AMD NVIDIA gibi tekel olsa o da aynısını yapar. Port etme için link atabilir misin bir tane. AMD ekran kartlarında RT açınca kötü oluyor diye biliyorum AMD kartlarda RT için büyük destek oluem.

AMD NVIDIA gibi tekel olsa o da aynısını yapar. Port etme için link atabilir misin bir tane. AMD ekran kartlarında RT açınca kötü oluyor diye biliyorum AMD kartlarda RT için büyük destek oluem.

Forumda Rehberi buldum linki burada hocam

Donanım Arşivi videosuda burada

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı