Windows 11 ISO dosyası USB belleğe sığmıyor

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben yeni çıkan Windows 11 ISO dosyasını direkt yazdırmadan USB belleğime atmak istiyordum ancak bu dosya fazla büyük uyarısı alıyorum.

explorer_CONytYmQ41.png

Ancak belleğimde ISO dosyası için fazlasıyla yer var. Dosya 4,53 GB bende ise.

explorer_Osepg49r1O.png

Görüldüğü gibi 19,5 GB yer var. Sanıyorum ki bu, dosya sisteminin FAT32 olmasından kaynaklanıyor. Acaba bölerek veya vb. bir yöntemle bunu USB belleğime nasıl geçiririm? Teşekkürler.

Not: Ben ZIP dosyası içine alarak (otomatik olarak, küçültme yapmadı sanırsam) kopyalamayı denedim ancak yine aynı hatayı aldım, işe yaramadı.

Merhaba, ben yeni çıkan Windows 11 ISO dosyasını direkt yazdırmadan USB belleğime atmak istiyordum ancak bu dosya fazla büyük uyarısı alıyorum.

Eki Görüntüle 1070907

Ancak belleğimde ISO dosyası için fazlasıyla yer var. Dosya 4,53 GB bende ise.

Eki Görüntüle 1070912

Görüldüğü gibi 19,5 GB yer var. Sanıyorum ki bu, dosya sisteminin FAT32 olmasından kaynaklanıyor. Acaba bölerek veya vb. bir yöntemle bunu USB belleğime nasıl geçiririm? Teşekkürler.

Not: Ben ZIP dosyası içine alarak (otomatik olarak, küçültme yapmadı sanırsam) kopyalamayı denedim ancak yine aynı hatayı aldım, işe yaramadı.
FAT32 dosya sistemine 4GB'tan büyük tek bir dosya atamazsınız.

1. USB sürücüyü Windows çalıştıran bir bilgisayara bağlayın.
  2. Dosya Gezgini’ni açın.
  3. Sol bölmeden USB sürücünüzün adına sağ tıklayın.
  4. Açılır menüden Biçimlerdir’i seçin.
  5. Dosya sistemi açılır menüsünden NTFS’yi seçin.
  6. Biçimlendirmeye başlamak için Başlat’ı seçin.

Disk yönetimine girip USB üzerine sağ tıklayıp birimi genişlet yapın. 5000-6000 MB verin. Yeni oluşan ayrılmamış siyah bölüme sağ tıklayıp yeni birim oluşturun. Dosya sistemini NTFS yapın. Bilgisayarınıza gelen yeni 5-6 GB’lık bölüme atmaya çalışın ISO’yu.

Yeni konular

Geri
Yukarı