Windows 11 kendiliğinden etkinleşti

@Mergen Tengri @Eray GÜNAY @RSBRS Bilgisayar 2.el toplama aldım ben, masa üstü kasa, windows 10’uda ben yükleyip key girmiştim o key yüzünden mi istemedi acaba?
Girdiğin lisans anahtarı orijinal mi? Girdiğin lisans anahtarı normal bir lisans anahtarı mı yoksa OEM bir anahtar mı? Windows 10'dan Windows 11'e yükseltme mi yaptın yoksa temiz kurulum mu yaptın?

ISO dosyasını indirdim ve kurulumu yaptım, kontrol sağladığımda Windows etkinleştirildi yazıyor. Oysaki ben ürün kodu girmedim ya da başka bir şekilde etkinleştirme yapmadım.
Bilgisayara bir defa orjinal Windows yüklersen o lisans anakart a işleniyor yani sen bilgisayarına yüzlerce defa bile sıfırdan format atsan gene hep otomatik olarak etkinleştirilecek çünkü o lisans anakart a işleniyor anakartını değiştirmediğin sürece her formatta orjinal kalır ☺️

Aynı durum bende de var fakat durum daha garip. Çünkü hayatımda hiç Windows keyi satın almadım. Windows 10 kullanıyorken crack yapıyordum. Geçen yazdan beri W11 ön izleme kullanıyordum. 2 gün önce temiz kurulum yaptım. Lisans satın aldım fakat ayarlara girdiğimde hesabınıza bağlı dijital bir lisansla etkinleştirildi yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı