Windows 11 Key'i Windows 12'de de kulanılır mı?

iTracker

Centipat
Daha fazla  
Windows 11 yükleyip sağlam lisanstan key alıp etkinleştireceğim mesela Windows 12 çıktı benim Windows 12'yi yükleyip key satın alıp etkinleştirmem mi lazım yoksa güncellemeler yerinden Windows 12 güncellemesi herhangi bir ücret istemeden gelecek mi?

Windows 11 yükleyip sağlam lisanstan key alıp etkinleştireceğim mesela Windows 12 çıktı benim Windows 12'yi yükleyip key satın alıp etkinleştirmem mi lazım yoksa güncellemeler yerinden Windows 12 güncellemesi herhangi bir ücret istemeden gelecek mi?

Windows 12 çıkarsa ona ücretsiz bir şekilde yükseltirsin. Lisansın da taşınır. Ücret almaz.

Yeniden key almanız gerekiyor diye biliyorum. Ama aldığın keye göre değişebilir mesela bir cihaz için satın aldıysanız o cihazda belki taşınabilir. Tam bilmiyorum düşüncem bu yönde.

Windows 10'dan 11'e ücret almamışlardı. Muhtemelen 12'ye de almazlar. Microsoft çıkardıkları en güncel sistemin kullanılmasını istiyor.

7, 8.1'den 10'a ve 7, 8.1, 10'dan 11'e geçerken yeni key almak gerekmiyordu. Büyük ihtimalle ücretsiz yükseltme yapabileceğiz. Tabii kesin konuşmamakta fayda var.

Büyük ihtimalle Windows 12, Windows 11'den çok farklı olmaz.
Çünkü Windows 7'den bu yana NT sürümü pek değişmedi.
Sorunuzun cevabına gelirsek, evet, büyük ihtimalle kullanabileceksiniz.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi sonrası Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 anahtarlarının Windows 10'u etkinleştirmesine izin verdi ve bu yönteme Windows 11 çıktıktan sonra da devam edildi fakat bu durumun geleceği hakkında kesin bir şey söylenemez.

Windows 7, Windows 8.1 ya da Windows 10 etkinleştirme anahtarının Windows 12'yi etkinleştirmesi için anahtarın Windows 12 imzalı olması gerekiyor. Bu da anahtarın kullanıldığı sürümden Windows 12'ye yükseltme yapılmasını gerektir, bu sayede anahtar Windows 12 imzalı olup formatlama işlemi sonrası ya da başka bir yükseltme işlemi sonrası etkinleştirme sorunları yaşatmayabilir.

Windows 12, Windows 11 2022 Güncelleştirmesi altı yükseltme yolları desteğini bırakır.

Bir Windows anahtarların Windows 12'yi etkinleştirmesi için yükseltilmesi gerekilen sürümler;

Windows 7

Windows 7 ----> Windows 10 ----> Windows 11 ----> Windows 12

Windows 8.1

Windows 8.1 ----> Windows 10 ----> Windows 11 ----> Windows 12

Windows 10

Windows 10 ----> Windows 11 ----> Windows 12

Windows 11

Windows 11 ----> Windows 12

Geri
Yukarı