Windows 11 kurulumunda otomatik sürücü yükleme önlenmeli mi?

Fatherboard

Hectopat
Daha fazla  
Kurulum biterken Windows kendisi bir takım sürücüler kuruyor, bu önlenmeli mi? Yoksa bu sürücülerin üzerine güncel sürücüler mi kurulmalı? Kurulursa herhangi bir sakıncası olur mu?

Kurulum biterken Windows kendisi bir takım sürücüler kuruyor, bu önlenmeli mi? Yoksa bu sürücülerin üzerine güncel sürücüler mi kurulmalı? Kurulursa herhangi bir sakıncası olur mu?

Ekran kartı sürücüsünü Windows otomatik kurunca ve eski sürümse DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeni sürücüyü kendiniz kurabilirsiniz. Onun harici Windows'un kurduğu diğer sürücüler eski sürücülerse kendiniz yeni versiyonlarını kurabilirsiniz.

Tamamen kapatmak doğru değil tabi. Ben ilk kurulumda ağ kablosunu çekip interneti kapatıyorum. Ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra açıyorum. :)

İndirirse böyle ama, sürücü Windows'un yerleşik Driver listesinde varsa; PC açılır açılmaz kuruyor. :)

Ekran kartı sürücüsünü Windows otomatik kurunca ve eski sürümse DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeni sürücüyü kendiniz kurabilirsiniz. Onun harici Windows'un kurduğu diğer sürücüler eski sürücülerse kendiniz yeni versiyonlarını kurabilirsiniz.
Ekran kartı sürücüsünü kaldırmadan direkt Geforce Experience üzerinden güncellesek sorun olur mu? DDU ile kaldırınca daha mı temiz oluyor?

Ekran kartı sürücüsünü kaldırmadan direkt GeForce Experience üzerinden güncellesek sorun olur mu? DDU ile kaldırınca daha mı temiz oluyor?

Evet, daha kalintisiz ve temiz oluyor ancak bunu yapmayabilirsiniz sart bir şey degil.

Evet, daha kalintisiz ve temiz oluyor ancak bunu yapmayabilirsiniz sart bir şey degil.
Hocam kalıntısız derken biraz açar mısınız anlayamadım. Daha dün format attım Windows Update kendisi birkaç versiyon öncesini otomatik kurmuş. Geforce Experience kurunca zaten versiyonu yazdı en altta. En üstte de güncel driver indirme kısmından da güncel driver'ı indirip hızlı kurulum yaptı kendisi. Kalıntısız ve temiz derken ne fark ediyor mesela?

Hocam kalıntısız derken biraz açar mısınız anlayamadım. Daha dün format attım Windows Update kendisi birkaç versiyon öncesini otomatik kurmuş. GeForce Experience kurunca zaten versiyonu yazdı en altta. En üstte de güncel driver indirme kısmından da güncel Driver'ı indirip hızlı kurulum yaptı kendisi. Kalıntısız ve temiz derken ne fark ediyor mesela?

Regedit girdilerindeki kalintilari bile temizliyor sürücü tamamen kalkiyor yani ama bazen kalintisi kalabiliyor diskte.

Format öncesi sürücüleri yedeklediğim klasöre DDU'yu da atıyorum. Format atar atmaz yaptığım ilk iş DDU ile otomatik sürücü güncelleme ayarını devre dışı bırakmak. Zaten Windows kendi sürücüsünü kurmaya yetişemiyor ben devre dışı bırakana kadar. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı