Windows 11 Listede olmayan işlemciler ile de çalışıyor

Gazi yumlu

Decapat
Şu an kullandığım kasada i5 3.nesil bir işlemci olmasına rağmen BIOS'tan Boot olarak değil de setup olarak kurarak sızan ISO dosyasından kurabildim. İşlemci ve bellek kullanımı olarak aynı veya daha az gibi gözüküyor görev yöneticisin de. Şu an nihai sürüm olmamasına rağmen olabildiğince stabil çalışabiliyorken listelenmeme sebebi ne olabillir?

Şu an kullandığım kasada i5 3.nesil bir işlemci olmasına rağmen BIOS'tan Boot olarak değil de setup olarak kurarak sızan ISO dosyasından kurabildim. İşlemci ve bellek kullanımı olarak aynı veya daha az gibi gözüküyor görev yöneticisin de. Şu an nihai sürüm olmamasına rağmen olabildiğince stabil çalışabiliyorken listelenmeme sebebi ne olabillir?
O liste desteklediği işlemcileri değil, Microsoft'un kurulumunu bizzat denedikleri işlemciler. çalışacağına "garanti ettikleri" işlemci listesi. Muhtemelen diğer tüm işlemcilerle de çalışacaktır.

Eski nesil işlemcilerde donanımsal güvenlik açıkları var bundan dolayı getirmiyor olabilirler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı