Windows 11 MAK volume key ile çalışır mı?

murdck

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim Windows 10 lisansım volume-MAK diye geçiyor. Acaba Windows 10'dan ISO ile Windows 11'e geçsem bu kod çalışır mı? Ayrıca lisans kodumu da bilmiyorum. Ürün anahtarı istediğinde ne yazacağım?

Merhabalar benim Windows 10 lisansım volume-MAK diye geçiyor. Acaba Windows 10'dan ISO ile Windows 11'e geçsem bu kod çalışır mı? Ayrıca lisans kodumu da bilmiyorum. Ürün anahtarı istediğinde ne yazacağım?
Windows 10 ürün anahtarı öğrenme yöntemi bilgisayarınızda bir komut dosyası oluşturmaktır. Techspot tarafından hazırlanan buradaki Komut Dosyası metnini açın. Ardından boş bir Not Defteri sayfası açarak bu metni yapıştırın.

Metni yapıştırdığınız dosyayı Farklı Kaydet butonu ile .vbs uzantılı olarak bilgisayarınıza kaydedin. Kaydedilen dosyayı çift tıklayarak açtığınız zaman Windows 10 ürün anahtarı bilgilerinizi göreceksiniz. Dilerseniz bu dosyayı metin belgesi olarak kaydederek dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Dediğiniz gibi yapınca ürün anahtarım BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB şeklinde gözüküyor.

Ben MAK key ile W10'a format attım. Format atarken bana daha önce etkinleştirilmiş bir Windows kullandıysanız ürün anahtarım yok seçeneğini seçin, daha sonra otomatik olarak etkinleşek uyarısı verdi. Yaptım ve kurulum sonrası otomatik olarak etkinleşti. Muhtemelen MAK key de olsa BIOS'a gömülüyor.
Aynı şeyin Windows 11 için de olacağını düşünüyorum. Çok büyük ihtimal otomatik etkinleşecek, sıkıntı olmayacak.
Ama denemeden bilemeyiz tabii ki.
İsterseniz önce normal yükseltme yapın cihaza, Windows 11 o şekilde etkinleşsin. Daha sonra etkinleşmiş Windows 11'i silip tekrar temiz kurulum ile kurarsınız.

Hallettim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izleyerek ürün anahtarımı gösterebildim. Konu kapanabilir.
Ben MAK key ile W10'a format attım. Format atarken bana daha önce etkinleştirilmiş bir Windows kullandıysanız ürün anahtarım yok seçeneğini seçin, daha sonra otomatik olarak etkinleşek uyarısı verdi. Yaptım ve kurulum sonrası otomatik olarak etkinleşti. Muhtemelen MAK key de olsa BIOS'a gömülüyor.
Aynı şeyin Windows 11 için de olacağını düşünüyorum. Çok büyük ihtimal otomatik etkinleşecek, sıkıntı olmayacak.
Ama denemeden bilemeyiz tabii ki.
İsterseniz önce normal yükseltme yapın cihaza, Windows 11 o şekilde etkinleşsin. Daha sonra etkinleşmiş Windows 11'i silip tekrar temiz kurulum ile kurarsınız.
Teşekkürler ama hallettim.

Hallettim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoyu izleyerek ürün anahtarımı gösterebildim. Konu kapanabilir.

Teşekkürler ama hallettim.
bütün yöntemleri denedim bir türlü öğrenemedim. Bir program hiç açılmadı diğerindeki MSDR tabı bende yok. Nasıl çözebilirim bilmiyorum. Tekrardan satın almak istemiyorum hiç ya.

Eski ssdye format atmadım direkt olarak çıkardım yenisini takıp windows kurulumu yaptım. Acaba diğerini geri takıp kurtarma şansım olabilir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı