Windows 11 oyun oynarken siyah ekran veriyor

Phraser

Hectopat
Merhaba. Son zamanlarda oyun sırasında bilgisayarım siyah ekran vermeye başladı. Sistem hala çalışır durumda oluyor, oyun seslerini veya sistem seslerini duyabiliyorum ama ekran siyah ve restart atsam dahi düzelmiyor, düzelmesi için bilgisayarı kapatıp bir süre beklemem gerekiyor. Bu sorun yüzünden GPU driverını kaldırıp baştan yükledim ve format attım ama hala aynı sorun devam ediyor. Windows Update üzerinden bir takım güncellemeler + BIOS güncellemesi yapmıştım soruna o neden oluyor olabilir mi? Çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.

Not: GPU ve CPU sıcaklıkları stabil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Son zamanlarda oyun sırasında bilgisayarım siyah ekran vermeye başladı. Sistem hala çalışır durumda oluyor, oyun seslerini veya sistem seslerini duyabiliyorum ama ekran siyah ve restart atsam dahi düzelmiyor, düzelmesi için bilgisayarı kapatıp bir süre beklemem gerekiyor. Bu sorun yüzünden GPU driverını kaldırıp baştan yükledim ve format attım ama hala aynı sorun devam ediyor. Windows Update üzerinden bir takım güncellemeler + BIOS güncellemesi yapmıştım soruna o neden oluyor olabilir mi? Çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.

Not: GPU ve CPU sıcaklıkları stabil.

Hocam monitörde sorun olabilir mi? Monitörde ısınma var mı?

Sistem özellikleri nedir?
Laptop kullanıyorum,
Lenovo Legion 5 15ACH6
16 GB RAM
1 TB SSD
Ryzen 5 5600H
GeForce RTX 3060
Windows 11 Home Version 22H2

Arkadaşlar bu sorunu daha önceden yaşayan veya herhangi bir şekilde yardım edebilecek biri yok mu sabahtan beri çözmeye uğraşıyorum ama nafile.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı