Windows 11 oyunlarda "DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG" uyarısı

Gap50

Femtopat
Daha fazla  
RAM
DDR 5 32 GB
SSD veya HDD modeli
Firecuda 530
Ekran kartı
Zotac Gaming Gefotce RTX 4070ti
Anakart
Asus prime x670-p
İşlemci
Amd Ryzen 7 7800X3D 4.2 Ghz 8 Çekirdek
Merhaba,
Windows 11 kullanıcısıyım son iki gündür oyunları açmama sorunu yaşıyorum. Oyunlardan ses geliyor ama görüntüyü ekrana vermiyor.
Hata olarak da görsele eklediğim olayı veriyor.
Yardımlarınızı rica ediyorum.
Merhaba tekrardan.
Bir hata daha aldım.
"DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG"

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    879,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun bir çok sebebi var.
Yazılım, dosya eksikliği vs.
Bilinen yöntemleri denedin mi? DDU ile ekran kartı sürücüsünü kurup en son versiyon önerilen sürücüyü tekrar temiz bir şekilde kur. Olmazsa 1 önceki versiyonu dene.
Girdiğin oyunları repair et, eksik dosyası varsa tamamlasın.
Güç planını high performance yapabilirsin.
Overclock yapıyorsan ekran kartına devre dışı bırak.
Şimdilik bunları dene.

Bunun bir çok sebebi var.
Yazılım, dosya eksikliği vs.
Bilinen yöntemleri denedin mi? DDU ile ekran kartı sürücüsünü kurup en son versiyon önerilen sürücüyü tekrar temiz bir şekilde kur. Olmazsa 1 önceki versiyonu dene.
Girdiğin oyunları repair et, eksik dosyası varsa tamamlasın.
Güç planını high performance yapabilirsin.
Overclock yapıyorsan ekran kartına devre dışı bırak.
Şimdilik bunları dene.
Merhaba, söylediklerinizden bir kaç şey denedim olmadı. Mesela, ddu yu bir türlü yükleyemedim pc izin vermedi.Tekrar deniyeceğim.
Bir sorum olacak, güç planı high olunca ne oluyor?

Merhaba, söylediklerinizden bir kaç şey denedim olmadı. Mesela, ddu yu bir türlü yükleyemedim pc izin vermedi.Tekrar deniyeceğim.
Bir sorum olacak, güç planı high olunca ne oluyor?
DDU ile safemode eşliğinde sürücüyü silip tekrar yüklemen şart yoksa bir işe yaramaz. İzin vermedi derken?
Tam performansta çalışmasını sağlıyor. Bazıları bu şekilde çözmüş sanırım dahili grafik birimi nedeniyle olabilir diye düşünüyorum.
Bu hata genellikle yazılımsal bir hatadır, bir şeyler eksik ya da ters. Hiç oyunlarda çökme yaşadın mı? Ya da mavi ekran? Yaşadıysan minidump dosyası paylaşırsan daha net cevaplar alırız.

DDU ile safemode eşliğinde sürücüyü silip tekrar yüklemen şart yoksa bir işe yaramaz. İzin vermedi derken?
Tam performansta çalışmasını sağlıyor. Bazıları bu şekilde çözmüş sanırım dahili grafik birimi nedeniyle olabilir diye düşünüyorum.
Bu hata genellikle yazılımsal bir hatadır, bir şeyler eksik ya da ters. Hiç oyunlarda çökme yaşadın mı? Ya da mavi ekran? Yaşadıysan minidump dosyası paylaşırsan daha net cevaplar alırız.
Şöyle, önce oyun donmaya başladı sonra attı oyundan, pc reset attı. Daha sonra oyunları hiç yüklemedi ve 2-3 sefer mavi ekranda geldi.
Minidump ı eve geçince paylaşırım
Çok teşekkürler ilginize🙌

Selamlar
Minidump hazır ekliyorum.

Son düzenleme:
Şöyle, önce oyun donmaya başladı sonra attı oyundan, pc reset attı. Daha sonra oyunları hiç yüklemedi ve 2-3 sefer mavi ekranda geldi.
Minidump ı eve geçince paylaşırım
Çok teşekkürler ilginize🙌

Selamlar
Minidump hazır ekliyorum.
Buraya değil, konu açıp paylaşmanız lazım ilgili kişiler size çözümü iletir. Dediklerini aynen yapman lazım hocam.

Buraya değil, konu açıp paylaşmanız lazım ilgili kişiler size çözümü iletir. Dediklerini aynen yapman lazım hocam.
ok Teşekkürler

Bu arada oyunlara girmeye çalışıyor açıyor ama siyah ekran da kalıyor. ses var görüntü yok.
Resmini paylaştığım ibare beliriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    25,6 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
ok Teşekkürler

Bu arada oyunlara girmeye çalışıyor açıyor ama siyah ekran da kalıyor. ses var görüntü yok.
Resmini paylaştığım ibare beliriyor.
Bununla ilgili hiçbir fikrim yok fakat minidumptan yardımcı olabilirler ayrıyetten konuya bu görselide ekleyin.

Geri
Yukarı