Windows 11 Pro'dan Windows Home 11'e geçilir mi?

öylesinekişi

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda bir ara sorun çıkmıştı ve BitLocker'ı kapatamamıştım (kendisi devreye girdi ve işletim sistemi sorun çıkartınca kapatamadım) Windows 11 Pro vardı bilgisayarcıya götürdüm ve halletmişti fakat oradaki abi Windows 11 Pro kurmuş ben BitLocker anahtarları gibi işlerle uğraşmak istemiyorum, bir de kullanmadığım gereksiz uygulamalar vs. var. Şu an kurulum USB'sini hazırladım, sizce geçmeli miyim Home? Ayrıca Python yazılım dili de öğrenmek istiyorum, hom de işimi görür mü?

Ve oyunda oynuyorum, herhangi bir performans farkı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
malesef format dışında olmuyor burdan bilgi alabilirsin Redirecting iyi akşamlar <3

Her ne kadar Pro özelliklerini kullanmasam da ben Pro kullanıyorum.

Daha önce BitLocker ile uğraşmamıştım.

Home sürümü kişisel kullanan kullanıcılara yeterlidir. Pro sürümü ise iş bilgisayarlarının birbirine bağlanmasını sağlayan ekstra yazılımlar kullanılabilir. Sadece ekstra özellik var performansı etkilemez.

Geçmeğe değmez fark etmeyecek çünkü.

Format dışında maalesef geçemezsiniz. Ayrıca Home, Pro'daki gereksiz özellikleri de hizmetinden kaldırdığı için oyun için oynuyorsanız gözle görülür mü bilmem fakat bir akıcılık oluşur. Pro, şirketler için üretilmiş bir sürümdür yani ev kullanıcısı Pro'daki çoğu özelliğe ihtiyaç duymaz bu yüzden de Home ile, ev kullanıcısının ihtiyaç duymadığı özellikler ve hizmetler arındırılmıştır.

Format dışında maalesef geçemezsiniz. Ayrıca Home, Pro'daki gereksiz özellikleri de hizmetinden kaldırdığı için oyun için oynuyorsanız gözle görülür mü bilmem fakat bir akıcılık oluşur. Pro, şirketler için üretilmiş bir sürümdür yani ev kullanıcısı Pro'daki çoğu özelliğe ihtiyaç duymaz bu yüzden de Home ile, ev kullanıcısının ihtiyaç duymadığı özellikler ve hizmetler arındırılmıştır.
En fazla alan tasarrufuna yol açar.

Ama çok fark olmaz ve o paraya değmez.(3600₺) Elinizde Pro varsa korsan lisansla kendinizi riske atmaya da değmez.

En fazla alan tasarrufuna yol açar.

Ama çok fark olmaz ve o paraya değmez.(3600₺) elinizde Pro varsa korsan lisansla kendinizi riske atmaya da değmez.

Dediğim gibi zaten gözle görülür bir fark yaşanır mı bilmem fakat Pro ile Home arasında pek bir fark yok diyebiliriz sadece Home sürümü Pro'ya nazaran biraz daha az kaynak tüketiyor o kadar.

Benim bilgisayarda ikisi de etkinleşiyor, buna rağmen Home kullanıyorum sanki daha hafif sade ve daha hızlı geliyor bana Pro kullanmıyorum.

Aslında Pro ile Home sürümünün bir farkı yok. Sadece özellikleri aktif etmeniz için lisans veriyor. Gacırt para özetle.

Pro şöyle ki, şirketler için ayarlanmış hizmetler sunuyor, bir ev kullanıcısının ihtiyacı olmayacağı onlarca hizmet Pro'da mevcut. Fakat Home de, bunların ayıklanmış hali ve ev kullanıcıları için ayarlanmış. Tabii aralarında aman aman bir fark da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı